Renata Veličkienė: papuoškime namus Kalėdoms

Kategorija:

Miestas:
Renata Veličkienė: papuoškime namus Kalėdoms

Belaukiant šv. Kalėdų Ignalinos krašto muziejus gruodžio 13-14 d. kvietė  prasmingai praleisti Advento laiką ir dalyvauti edukaciniuose mokymuose  „Papuoškime namus Kalėdoms“. Prieš Kalėdas parduotuvės mums pasiūlo tikrai daug įvairių dekoracijų, žaisliukų. Tačiau kur kas maloniau namus puošti pačių kurtomis grožybėmis.

Ignalinos krašto muziejaus direktorė Renata Veličkienė kaskart siūlo išmokti ką nors naujo. Daug neišlaidaujant galima sukurti kalėdines kompozicijas, pasigaminti įvairių dekoracijų. Tam naudojamos įvairios gamtinės medžiagos (kankorėžiai, kaštonai, medžių šakelės, kelmeliai), taip pat siūlai, popierius. Idėjų ir gražių sumanymų šiai kūrybingai moteriai tikrai netrūksta, todėl ji skuba visu tuo grožiu dalintis su kitais.

Vienais metais mokytasi daryti margaspalvius burbulus iš siūlų, netradicinis eglutes, kitais – popierines gėles, jomis puošti šventinį stalą, kurti kompozicijas su medžių ir eglių šakomis. Šiais metais storas siūlas (špagatas) klijuojant jį vyniotas ant butelių, cilindrų, apvalių žaisliukų. Paskui komponuotos dekoracijos su medinėmis žvakidėmis, eglės šakelėmis, džiovintomis levandomis. Tikrai paprasta, bet neprasta, o stilinga ir labai miela akiai bei širdžiai. 

Į muziejų ateinančius lankytojus sužavi baltomis mezginių snaigėmis puošta eglutė ir įvairiausios  netradicinės eglutės iš siūlų, megztų žaisliukų. Tokios grožybės sukuria be galo šiltą nuotaiką, ypatingą jaukumą. Reikia tik surasti valandėlę laiko mielam užsiėmimui. Net ir maža, jūsų rankomis sukurta  smulkmena papuoš namus ir tikrai dovanos kalėdinio džiaugsmo. Iki šv. Kalėdų dar yra šiek tiek laiko – kurkite, fantazuokite ir džiaukitės papuoštais namais.

 

Lina Kovalevskienė
Mano Krastas