Rajono ugdymo įstaigose vaikų netrūksta

Kategorija:

Miestas:
Rajono ugdymo įstaigose vaikų netrūksta
Pasibaigus pirmajam mokslo metų mėnesiui, galima apžvelgti, kokia ugdymo įstaigų situacija rajone: ar jose trūksta mokinių, mokytojų, kaip siekiama situaciją gerinti.
„Nors visoje šalyje mokinių skaičius mažėja, tačiau Klaipėdos rajone daugėja jaunų šeimų, todėl ir mokinių čia netrūksta. Bendrojo ugdymo mokyklose mokosi 4955 mokiniai, priešmokyklinėse grupėse – 513, ikimokyklinėse – 1660 vaikai. Iš viso rajone – 7128 ugdytiniai. Tačiau šie skaičiai ne tik džiugina, bet ir kelia iššūkių Savivaldybei – negalime patenkinti visų, norinčių patekti į darželius, prašymų, nepaisant to, kad rajone veikia 22 darželiai. Vien Gargžduose esančius 4 darželius lanko 940 vaikų. Patekti į juos norėtų ir daugiau veikų: į Gargždų miesto darželius šiemet nepateko 55 vaikai, gimę 2016 metais, į Dovilų lopšelį-darželį – 30 vaikų, o į Priekulės lopšelį-darželį ir jo Derceklių skyrių – 58 vaikai, gimę 2014–2016 metais“, – teigia mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė.
Vis dėlto, anot Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotojos Nijolės Gotlibienės, sunkiausia situacija – Sendvario seniūnijoje, kur sparčiai plečiantis gyvenamųjų namų kvartalams, auga ir vaikų skaičius. Nors praėjusiais metais Slengiuose pradėjo veikti Savivaldybės lėšomis pastatytas naujas 74 vietų darželis ir anksčiau nuomojamose patalpose įrengtos darželio grupės Ginduliuose, tačiau situacija čia negerėja ir vietų trūkumo darželiuose problema išlieka. Tam, kad situacija gerėtų, jau planuojama ikimokyklinio ugdymo įstaigos statyba Jakuose, dviejų darželio grupių įrengimas Dauparuose. 
Vicemerė Rūta Cirtautaitė tikina, kad darželių problema sprendžiama ir kompensuojant mokestį tėvams už privačius darželius: „Savivaldybė kompensuoja tėvams 150 arba 100 eurų mokestį už privačius darželius lankančius vaikus. Štai, pavyzdžiui, Gargžduose veikia privatus darželis, kurį lanko 30 rajono vaikų, dar 40 vaikų lanko darželius Klaipėdos mieste. Savivaldybė moka kompensacijas tiek rajono, tiek miesto privačius darželius lankantiems vaikams. Jei rajone steigtųsi daugiau privačių darželių, tai leistų Savivaldybei, kompensuojant tėvams mokesčio dalį, greičiau spręsti vietų trūkumą darželiuose, todėl kviečiu svarstyti šią idėją, gal net steigti mažus iki 15 vietų darželius, kuriuos galėtų lankyti rajono vaikai“.
Rajono ugdymo įstaigose vaikų netrūksta, tačiau kokia situacija su mokytojais? Šiuo metu bendrojo ugdymo mokyklose dirba 527 pedagogai. Šiuo metu trūksta vos 2 mokytojų: Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijai reikalingas anglų kalbos, o Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijai – lietuvių kalbos mokytojas. „Tam, kad mokytojai norėtų dirbti rajone, nusprendėme apmokėti jų kelionės į darbą ir iš jo išlaidas. Kiek žinoma, šiuo metu iš dalies kelionės išlaidos apmokamos Panevėžio, Šiaulių ir Kelmės mokytojams. Klaipėdos rajono savivaldybės mokytojams iki sausio 1 dienos jų kelionės išlaidoms kompensuoti reikėtų apie 87 tūkst. eurų, o 2019 m. dešimčiai mėnesių – apie 217 tūkst. eurų. Manau, kad šios kompensacijos prisidės prie mokytojų finansinės padėties gerinimo, didins jų motyvaciją bei paskatins naujus mokytojus svarstyti galimybę mokyti rajono vaikus“, – teigė mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė.
 
 Ernesta Strakšytė
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė
 

Mano Krastas