NAUJIENOS

Rajoninės etninės kultūros varžytuvės RITAS RĖDOS RATAS

Kategorija:

Miestas:
Antradienį Lazdijų rajono savivaldybės ugdymo įstaigų moksleiviai rinkosi į viešojoje bibliotekoje vykusias etninės kultūros varžytuves „Ritas Rėdos Ratas“. Šių metų varžytuvių tema – „Tradicinės lietuvių rudens šventės ir darbai“. Pasveikinti jaunųjų etnokultūros puoselėtojų atvyko Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. Jis džiaugėsi matydamas tokį gausų būrį vaikų ir jaunimo, kurie neabejingi savo gimtojo krašto tradicinei kultūrai ir siekia pažinti senolių papročius, bei dėkojo mokytojoms, ugdančioms vaikų tautinę savimonę.
„Šios varžytuvės ir panašūs renginiai  padeda užtikrinti mūsų tautos etninės kultūros, kultūros savitumo ir papročių išsaugojimą, garantuoja jų tęstinumą bei padeda išsaugoti tapatybę. Linkiu jums visiems sėkmės ir neprarasti noro mylėti bei puoselėti gimtąjį kraštą, jo papročius ir tradicijas“,- sakė A. Margelis. Kiekvienaivaržytuvėse dalyvavusiai komandai meras įteikė knygą-albumą „Lietuvos etnografiniai regionai“. Jis ragino moksleivius plėsti etnokultūrines žinias ir kuo artimiau pažinti ne tik gimtąją Dzūkiją, bet ir kitus mūsų šalies regionus, o savo žiniomis būtinai pasidalinti su visa mokyklos bendruomene.
Antrąkart surengtose rajoninėse varžytuvėse „Ritas Rėdos Ratas“  dalyvavo septynios 5-10 klasių komandos iš Kučiūnų, Šventežerio, Kapčiamiesčio, Veisiejų, Lazdijų, Šeštokų bei Seirijų, kurios varžėsi keturiuose konkursuose: Komandų prisistatymo, Tautosakos paveldo, „Išminties rato“ ir Kulinarijos paveldo. Dalyvius vertinusi komisija ypač  dėmesį kreipė į tarmiškumą, etnografiškumą, kūrybiškumą bei etnokultūrinių žinių demonstravimą. Šauniausiai šiose varžytuvėse pasirodė ir pirmą vietą laimėjo Kučiūnų mokyklos komanda „Alnukai“, kurią ruošė mokytoja Lina Pileckienė, antroji vieta atiteko Šventežerio mokyklos komandai „Šventežeriečiai“ (mokytoja Ingrida Malinauskienė), trečiosios vietos nugalėtojais tapo Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos komanda „Lazdona“ (mokytojos Birutė Vžesniauskienė ir DalėJafimova).
Varžytuvių vertinimo komisijos pirmininkė, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja  Rasa Kazlauskienė sveikino  renginio dalyvius, nuo  savivaldybės visoms komandoms įteikė amatininkų rankų darbo puodelius su Lazdijų simbolika bei kulinarinio paveldo puoselėtojų iškeptas saldžias dovanas. Taip pat visiems varžytuvių dalyviams buvo įteikti Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Jono Gudžiausko padėkos raštais.
 
Neringa Rasiulienė
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama