Ragina nedidinti naštos smulkiajam verslui


Miestas:
Ragina nedidinti naštos smulkiajam verslui

Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo frakcija džiaugiasi dėl Seimo Biudžeto komiteto pritarimo jų siūlymui nemažinti ribos, bet palikti šiuo metu įstatyme nustatytą 45 tūkst. eurų ribą, iki kurios individualios veiklos pajamas galima apmokestinti fiksuotu pajamų mokesčiu (t. y. įsigijus verslo liudijimą).

Parlamentaras Algirdas Butkevičius, įregistravęs tokį pasiūlymą, teigė esąs įsitikinęs, kad nemažinant ribos su verslo liudijimais dirbantiems žmonėms, nebus užkraunama didesnė našta.

„Reikia suprasti, jog su verslo liudijimais dirbantys, pavyzdžiui turguje prekiaujantys žmonės, patys susikuria darbo vietas, neprašo paramos iš valstybės, tad neturėtume jiems užkrauti dar didesnės naštos. Atvirkščiai, turime skatinti juos dirbti ir užsidirbti, kad galėtų išlaikyti savo šeimas Lietuvoje, o ne emigruotų. 45 tūkst. eurų dydžio riba buvo nustatyta 2012 metais. Per šį laiką prekių ir paslaugų kainos yra išaugusios, smulkusis verslas nyksta, nes jam sunku konkuruoti su didžiaisiais prekybos tinklais. Tad džiaugiuosi, kad Biudžeto ir finansų komitetas pritarė mano pasiūlymui“, – sako Seimo narys A. Butkevičius.

Galutinis sprendimas šiuo klausimus bus priimtas plenariniame Seimo posėdyje. Parlamentaro nuomone, sąlygas smulkiesiems verslininkams būtų galima pagerinti žengus dar vieną žingsnį, tačiau šiam komitetas nepritarė.

„Siūlėme padidinti ribą, iki kurios individualios veiklos apmokestinamosioms pajamoms būtų taikomas 5 proc. gyventojų pajamų mokesčio tarifas, pakeičiant jį iš 10 tūkst. eurų per metus į 20 tūkst. eurų. Tokiu atveju paskatintume smulkųjį verslą, sudarytume sąlygas išeiti „iš šešėlio“, paskatintume konkurenciją. Nors komitetas tam nepritarė, tačiau tikiuosi, jog šis klausimas dar bus svarstomas plenarinio posėdžio metu ir mūsų koalicijos partneriai įrodys, kad rūpinasi žmonėmis, kurie patys susikuria darbo vietas“, – sako parlamentaras A. Butkevičius.

 

Solveiga Ulienė-Veikalienė


Mano Krastas