Pristatyti verslo įrankiai, padėsiantys turimus išteklius paversti gausesniais

Kategorija:

Miestas:
Pristatyti verslo įrankiai, padėsiantys turimus išteklius paversti gausesniais
Unikali produkcija Skuodo rajone ir efektyvūs pardavimai – kelias į sėkmę.Taip 2018 m. balandžio 27 d. Skuodo meno mokykloje įvykusiojekonferencijoje„Smulkusis verslas Skuodo rajone: galimybės ir perspektyvos“ kalbėjo verslo srities ekspertai, ne vienus metus sėkmingai vystantys smulkųjį verslą vietos verslininkai, verslo klausimaisfizinius ir juridinius asmenis konsultuojantys specialistai. 
„Galimybių kurti ir plėtoti verslą Skuodo rajone tikrai yra. Pagal verslumo iniciatyvų skatinimo programą Skuodo rajono savivaldybė pradedantiems verslą ir planuojantiems verslo plėtrąskiria 30 tūkstančių eurų. Lyginant su praėjusiais metas, skiriama suma išaugo net 10 kartų. Svarbu ir tai, kad Skuodo rajonas yra šalia kaimyninės šalies Latvijos, yra arti vieno populiariausių Lietuvos kurortų – Palangos. Privalumas taip pat yra tai, kad suformuoti žemės sklypai, skirti pramonės, gamybos įmonių, sandėlių, terminalų ir kitų sandėliavimo objektų statybai. 2017 m. Lietuvos savivaldybių indekso duomenimis Skuodo rajone – mažiausias vidutinis pajamų mokestis už verslo liudijimus“ – konferencijos metu sakė jos iniciatorius, Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas.
Vienas svarbiausių konferencijos tikslų –norintiems kurti verslą ir jį plėstisuteikti praktinių verslo patarimų, rekomendacijų, įvardinti efektyviausius verslo įrankius Skuodo rajone – pasiektas. Buvo analizuojamos konkrečios verslo situacijos,pateikiama informacija apie regionų politiką smulkiojo verslo klausimais, teisinį verslo reguliavimą, mokestinę sistemą, verslo finansavimo šaltinius.Įvairių verslo sričių atstovai drauge ieškojo atsakymų į iškilusius klausimus, keitėsi idėjomis, patirtimi.
Siekiant skatinti Skuodo rajono plėtrą, konferencijos metu pasiūlyta orientuotis į vos per pusšimtį metų tapusią turtingiausią valstybę – Singapūrą. Šioje šalyje prioritetas teikiamas kvalifikuotai darbo jėgai, gerbiami į šalį atvykę užsieniečiai, kuriamos ypač palankios verslosąlygos, skatinama darbo jėgą traukianti imigracijos politika.
Skuodo rajono savivaldybės mero Petro Pušinsko nuomone, situacija verslo atžvilgiu Skuodo rajone taip pat pagerėtų, jei visas rajonas būtų laisvoji ekonominė zona. Tai viena efektyviausių tiesioginių užsienio investicijų pritraukimo formų.
Konferencijoje su verslininkais aktualia informacija ir įvairiomis verslo idėjomis dalijosiLietuvos Respublikos Seimo narė LevutėStaniuvienė, Vidaus reikalų viceministras Giedrius Surplys, Ūkio viceministras Marius Skuodis, Finansų ministerijos Mokesčių politikos departamento direktorė Jūratė Laurikėnaitė, Finansų ministerijos Tiesioginių mokesčių ir tarptautinio apmokestinimo skyriaus vedėjas Evaldas Putrimas,technologijų mokslų daktaras, profesorius, verslininkas, pelningų įmonių vadovas, UAB „Turtėjimo Akademijos“ įkūrėjas Rimvydas Jasinavičius, Nacionalinės mokėjimo agentūros prie ŽŪM, UAB „Investicijų ir verslo garantijos“, VšĮ „Versli Lietuva“, Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų, AB „Šiaulių bankas“ Mažeikių klientų aptarnavimo centro atstovai, Kretingos, Plungės, Mažeikiųrajonų  bei vietos verslininkai.

Sandra Staniūtė
Mano Krastas