NAUJIENOS

Prie Eketės piliakalnio Lietuvių liaudies žaidimų čempionatas

Kategorija:

Miestas:
Eketės piliakalnio prieigose nuo pat vidudienio šurmuliavo Lietuvių liaudies tradicinių žaidimų čempionato dalyviai, amatininkai, prekybininkai, nes gražios gamtos prieglobstyje vyko šauni šventė − Lietuvių liaudies tradicinių žaidimų čempionatas ir gegužinė. Ir maži, ir dideli galėjo išbandyti liaudiškus žaidimus, kurie iš šono atrodė labai paprasti, bet ne prasti ir reikalavę nemažai jėgų. Komandų nariai rungėsi šokinėdami maišuose, varydami ripką su lazda, sukdamiesi aplink lazdą, varydami vežimo ratą ir kt. Individualiose rungtyse dalyviai galėjo savo jėgas išbandyti vaikščiodami su kojūkais, šaudydami iš lankų, lipdami į kartį ir kt. kone linksmiausia ir gaiviausia karštos šventės dienos rungtis − tai virvės traukimas per upelį. Ši rungtis buvo labai mėgstama ir mažiausių švenčių dalyvių, ir suaugusiųjų. Prieš gegužinę visiems dalyviams buvo įteiktos padėkos, o čempionato nugalėtojams − Trušelių komandai - pereinamasis prizas. Gegužinėje žmonės klausėsi „Sendvario armonikierių“, kapelų „Martvežiai“,„Prūsai ilgi ūsai“, bardo Dovydo Jovaišo, o šokių aikštelė tapo sausakimša pradėjus groti grupėms „Jonis“ ir „Trip to NewOrleans“.
Smagu, kad šventėje dalyvavo žmonės iš aplinkinių gyvenviečių, Klaipėdos miesto. Šis renginys pritraukė jaunas šeimas su vaikais, kurie, tikimasi, ateityje tęs lietuvių liaudies tradicijas. Smagu, kad šis renginys vienija bendruomenes ne tik seniūnijoje, bet ir už jų ribų.
Šventės iniciatorius Jonas Kavaliauskas, o jo pagalbininkai − tai didelė komanda, be kurių šventė būtų neįvykusi. Iki šventės likus geram mėnesiui Sendvario seniūnijos darbuotojai tvarkė Eketės piliakalnio slėnį -valė menkaverčius krūmus, sutvarkė privažiavimą, šienavo. Atsivėrė nuostabi erdvė, kurią stengsimės kuo dažniau išnaudoti minėjimams, renginiams. Taip pat labai pasidžiaugiau Klaipėdos valstybinės kolegijos studentais, kurie nuoširdžiai mokė šventės dalyvius, kaip žaisti tradicinius žaidimus, paruošė žaidimams skirtas erdves.

Sendvario seniūnijos seniūnė Loreta Kuprienė
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama