NAUJIENOS

Prekyba žmonėmis:jos formos verčia suklusti

Kategorija:

Miestas:
Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnas Edvardas Zuikevičius, vykdydamas kovos su prekyba žmonėmis prevenciją, 2019 m. balandžio 17 d. lankėsi Šalčininkų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, kur vedė paskaitą „Prekyba žmonėmis“ Jano Sniadeckio gimnazijos mokiniams. Apie prekybą žmonėmis Lietuvoje kalbama jau gana seniai, tačiau šiandien naujos prekybos žmonėmis formos verčia suklusti ne tik gerai apmokamo darbo ieškančius asmenis, bet ir specialistus, kurie dirba su prekybos žmonėmis aukomis ar socialiai pažeidžiamais asmenimis. 
Pasak pareigūno, prekybos žmonėmis mastai kasmet didėja, todėl ypač svarbu vykdyti prevenciją ir informuoti visuomenę, kad jie gebėtų neįkliūti į šias pinkles. Paskaitos tikslas – informuoti ir suteikti informacijos apie prekybos žmonėmis tendencijas Lietuvoje ir pasaulyje.
Moksleiviams pristatyta populiarėjanti nusikalstama veikla – prekyba žmonėmis ir jos rūšys: seksualinis išnaudojimas „Prostitucija“, vergiškas arba priverstinis darbas, įtraukimas į nusikalstamas veikas. Buvo rodomi įvairūs reportažai, kur pačios aukos pristatė savo konkrečią, neretai sukrečiančią patirtį, kasdienybę, sėkmingas ištrūkimo iš nusikaltėlių pinklių istorijas ir pasekmes. Paaugliams buvo pateikti konkretūs pavyzdžiai, straipsniai. Svečiams suteikta informacija, kur galima kreiptis pagalbos konkrečiais atvejais.

Šalčininkų bibliotekos inf. 

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Per ežerus

Virintos meandromis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus VareikisReklama