NAUJIENOS

Plėtojami tarptautiniai ryšiai – galimybė naujai pažvelgti į savo rajoną ir pasidalyti patirtimi

Kategorija:

Miestas:

Neseniai praūžusi Tulpių žydėjimo šventė Burbiškio dvare į Radviliškio rajoną sukvietė ir Radviliškio rajono savivaldybės tarptautinio bendradarbiavimo partnerius iš Latvijos Bauskės rajono, Lenkijos Gniezno ir Kadzidlo, Ukrainos Umanės miesto, Sakartvelo Chašurio miesto, Baltarusijos Minsko rajono, Nesvyžiaus ir Horkų.
Pirmieji žydinčias tulpes Burbiškio dvare apžiūrėjo naujieji  Radviliškio rajono savivaldybės parteriai iš Kadzidlo gminos Lenkijoje, nes gegužės 10 dieną Savivaldybės mažojoje salėje Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis ir Kadzidlo gminos burmistras Dariusz Lukaszewski pasirašė  tarptautinio bendradarbiavimo sutartį, kurioje numatyta bendradarbiauti kultūros ir istorijos, sporto, turizmo, verslo, žemės ūkio, socialinės ir ekonominės aplinkos ir kitose aktualiose srityse. Sutarties pasirašymo ceremonijoje apsikeista prasmingomis dovanomis ir jau sulaukta pakvietimo į Kadzidle kasmet vykstantį folkloro festivalį „Kurpių vestuvės“, o šiais metais vyksiančio Lenkų kultūros festivalio renginių bus ir Radviliškio rajone, Pociūnėliuose.
Gegužės 11 dieną Burbiškio dvare pasirašytas susitarimas dėl bendradarbiavimo su Minsko rajono vykdomuoju komitetu. Jį pasirašę Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis ir Minsko rajono komiteto pirmininkas Ivanas Krupko  bendrauja jau seniai. I. Krupko buvo Nesvyžiaus rajono vykdomojo komiteto pirmininkas ir tuomet užsimezgusių ryšių nenorėjo prarasti, kai  buvo paskirtas Minsko rajono vadovu. Susitarta bendradarbiauti įvairiose sferose, galimybių ir idėjų mainai vyks socialinėje ir ekonominėje, kultūros ir sporto srityse. Pirmas vizitas – Minsko rajono energetikų vizitas Radviliškyje, nes Minsko rajone statoma didelė biokuro katilinė.
Tulpių žydėjimo šventės dalyvius ir svečius visų delegacijų vardu pasveikino Nesvyžiaus rajono vykdomojo komiteto pirmininkas Aleksandras Lomskis. Jis pasidžiaugė bendradarbiavimu kultūros ir sporto srityse. Keičiamasi meno kolektyvų, sportininkų, kultūros darbuotojų delegacijomis. Štai gegužės 31 dieną Nesvyžiaus bibliotekininkų delegacija dalyvaus Radviliškio viešosios bibliotekos rengiamame Tarptautiniame pasakų sekimo čempionate ne tik svečio teisėmis, bet ir kaip dalyviai.
Umanės miesto Savivaldybės Švietimo departamento vadovė Oksana Melnik ir Horkų  rajono Žemės ūkio akademijos dėstytoja Olga Volkova, Gniezno miesto tarybos narė Boguslava Mlodzikovska siekia rasti ryšių su švietimo, kultūros įstaigomis, kad bendrautų meno kolektyvai, kultūros darbuotojai, pedagogai, mokiniai, kad įgyvendintų įvairius projektus nebūtinai pasikeičiant delegacijomis, bet ir nuotolinėmis priemonėmis, pavyzdžiui, internetu suorganizuoti tarptautinę konferenciją ar interaktyvią parodą abiem šalims aktualiomis temomis.
Bauskės savivaldybės meras Arnolds Jatnieks siekia užmegzti ryšius su ekologine žemdirbyste užsiimančiais ūkiais, su aktyviomis vietos bendruomenėmis, kuriančiomis darbo vietas ir verslą  savo gyvenamojoje teritorijoje. Jo siekis – pasisemti patirties ir galbūt sukurti bendrą strategiją dėl ekologinių produktų vartojimo populiarinimo.
 

Pasak Radviliškio rajono savivaldybės mero Antano Čepononio, ateityje laukia prasmingas bendravimas ir turiningas bendradarbiavimas tiek su naujaisiais partneriais iš Minsko rajono ir Kadzidlo, tiek ir su senaisiais partneriais. „Esu tikras, kad santykiai, užsimezgantys vizitų į užsienio šalis metu, atneša vaisių. Pasikeičiama patirtimi, pasisemiama naujų idėjų ir  jos įgyvendinamos savo mieste ar rajone. To pavyzdys – sakartvelai iš Chašurio. Atvažiavę prieš trejus metus jie Radviliškyje apžiūrėjo sporto areną ir stadioną ir šiais metais Chašurio miesto meras Giorgi Guraspašvili jau džiaugiasi labai panašų sporto kompleksą  atidaręs Chašuryje. Šį kartą Chašurio meras namo parsiveš idėjų dėl bibliotekos veiklos, mintį apie baseiną“, – sakė A. Čepononis. „Šiuo metu jau turime pasirašę trylika tarptautinio bendradarbiavimo sutarčių. Džiaugiuosi, kad jau nebesame tik gavėjai, o kad mes patys jau galime duoti idėjų, minčių ir realios pagalbos savo draugams užsienio šalyse. Mūsų partneriai – trys Lenkijos, trys Baltarusijos, Ukrainos, Švedijos, Vokietijos, Prancūzijos, Sakartvelo, Latvijos, Izraelio miestai ar regionai. Liepos 6 dieną bendradarbiavimo sutartį pasirašysime su dar vienu Izraelio miestu. Gegužės mėnesio pabaigoje mero pavaduotojas vyksta į Moldovą. Tikimės, kad mūsų partnerių būrys dar pasipildys“, – pasakojo meras.

Delegacijos, viešėjusios Radviliškio rajone, ne tik grožėjosi  Burbiškio dvaru ir žydinčiomis tulpėmis, bet ir apžiūrėjo Radviliškio miestą, atnaujintą Aušros aikštę, apsilankė Radviliškio viešojoje bibliotekoje, Radviliškio plaukimo baseine, dalyvavo naujų Radviliškio  Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčios durų, sukurtų iš Radviliškio kilusio menininko Martyno Gaubo, šventinimo ceremonijoje.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama