NAUJIENOS
Joniškiečiai kuria savo tradicijas sostinėje

Penkiolika metų skatina gabiuosius

Kategorija:

Miestas:
Ketvirtadienį vakare (2019-06-06) Kėdainiuose vyko tradicinė gabių vaikų ir jų mokytojų šventė. Unikali ceremonija kasmet skiriama pagerbti už labai aukštus akademinius pasiekimus, gerus rezultatus, pelnytas vietas olimpiadose ir konkursuose įvertintus  jaunuolius. Jiems  skiriamos piniginės premijos. Šiemet apdovanota 90 mokinių ir net 71 mokytojui skirta mero padėka. Iš viso šiemet mokiniams bus paskirstyta 14 000 eurų.
„Kai kam tai pirmieji Jūsų pasiekimų įvertinimai finansine išraiška, vėliau jus vertins gyvenimas, dar vėliau – jūs patys save vertinsite. Darykite viską taip, kad visada tai būtų aukščiausi balai ir visi šie trys vertinimai sutaptų“, − mokiniams linki rajono meras Valentinas Tamulis. 
 Gabiems vaikams iš rajono biudžeto per Gabių vaikų skatinimo fondą iš viso jau paskirstyta 125,40 tūkst. eur. Paskatinamąsias premijas iš viso yra gavę 1 326 Kėdainių moksleiviai. Šiais metais moksleivių skatinimui fonde numatyta 14 000 eurų, pirmieji 90 mokinių premijas už akademinius pasiekimus gauna šį pavasarį, dar maždaug tiek pat vaikų gaus premijas rudenį už sportinius pasiekimus. 
2018 Metų mokytojas Linas Vilčinskas pataria visų vaikų ir mokinių tėvams: „Namuose duokite savo vaikui vis sudėtingesnes užduotis, aiškinkite lyg ir dar pagal amžių per sunkias temas, raginkite bendrauti su kitais gabiais, aktyvesniais vaikais, visaip skatinkite  jų savarankiškumą, gerbkite jų norus. Mokykite atkaklumo, darbštumo ir disciplinos. Būtinai palaikykite, kai nepasiseka, ir po kelerių metų tokio atkaklaus darbo namuose jau turėsite gabų vaiką“, − gabumais kaip išugdytomis savybėmis tiki nusipelnęs pradinių klasių mokytojas, padėjęs pagrindus ne vienam gabiam vaikui.
 Įkurtas specialus fondas
 Kėdainių savivaldybėje į gabius vaikus išskirtinis dėmesys kreipiamas jau daugiau kaip 15 metų. Piniginiai prizai-premijos  rajono mokiniams už pasiekimus pradėti teikti nuo 2007 metų, o padėkos raštai dar 2005 metais. Įsteigtas specialus Gabių mokinių skatinimo fondas. Per tą laiką keičiantis įstatymams ir sąvokoms kelis kartus keitėsi ir fondo nuostatai, tačiau paskatinamosios premijos teikiamos iki šiol.  
Kadangi vaikų gabumai įvairioje veikloje reiškiasi skirtingai, pinigai paskirstomi ir už akademinius, ir už meno, ir už sportinius pasiekimus. Mokinius premijoms pateikia mokyklų vadovai. Talentingų mokinių turi visos mokyklos. Mokinių, gaunančių premijas ir kitokius apdovanojimus, kasmet tik daugėja. Visų jų asmeninis gyvenimas ir karjera vėliau susiklosto sėkmingai.
Iš fondo gali būti kompensuojama ir dalis kelionės išlaidų gabiam mokiniui, vykusiam į tarptautinę olimpiadą, padengti.
 Visi mokiniai - gabūs
 Mokinių išrinktas ir metų pradžioje BRAVO mokytoju paskelbtas, dabar naujos Tarybos narys pedagogas Tomas Bičiūnas sako, kad tokios frazės „gabūs mokiniai“ nelabai mėgsta ir atkreipia dėmesį, kad neretai mokinį, neužėmusį prizinės vietos olimpiadoje ar konkurse, nuo prizininko skiria tik vienas ar net pusė taško. Mokytojas iš patirties sako, kad kiekvienas vaikas yra gabus kažkurioje srityje, tik ją reikia surasti, pritaikyti mokiniui. „Kiekvienas mokinys gali pasiekti geresnių rezultatų. Tai padaryti jam, be abejo, padeda ir mokytojas, nors, mano manymu, mokinio sėkmė labiausiai priklauso nuo jo paties nusiteikimo, darbo ir pastangų. O mokytojas yra padėjėjas, lyg veiksmų koordinatorius, − sako Šviesiosios gimnazijos ir J. Paukštelio pagrindinės mokyklos mokytojas.
 Bendruomenės renginys
 Vienas iš iškilmingiausių renginių Kėdainių rajone yra pasididžiavimo ir malonių jausmų kupina bendruomenės šventė. Kasmet į ją renkasi mokiniai, tėvai ir mokytojai bei bendruomenės atstovai. Be finansinių premijų, įteikiamos dar ir mero padėkos, kartais ir suvenyrinės dovanos. Gabius vaikus be savivaldybės pagerbia ir tėvų darbdaviai bei verslininkai. Įmonės ir organizacijos steigia specialius papildomus prizus. Po iškilmingos apdovanojimų ceremonijos rengiamas jaunatviškos muzikos koncertas. Šiais metais scenoje pasirodys  perspektyvi Kėdainių vokalinė-instrumentinė jaunimo grupė „Kepti zefyrai“.
 
Astijus Krauleidis,
Kėdainių rajono savivaldybės mero patarėjas

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus VareikisReklama