NAUJIENOS

Pasirūpinkite vaikų sveikata dar vasarą

Kategorija:

Kiekvienais metaisugdymo įstaigai ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų tėvaiprivalo pateikti ne anksčiau kaip prieš metus išduotą vaiko sveikatos pažymėjimą. Vilniaus teritorinė ligonių kasa primena tėveliams, kad ši pažyma galioja 12 mėnesių irragina pasirūpinti vaikų sveikatos patikrinimujau dabar, o ne prieš pat naujų mokslo metų pradžią, kada tūkstančiai tėvų su vaikais užplūs gydymo įstaigas.
 
Profilaktiškai tikrintis sveikatą ir apsilankyti pas šeimos gydytoją bei gydytoją odontologąprivaloma visiems vaikams iki 18 metų.
Vaiko sveikatos patikrinimas
Sveikatos patikros metu šeimos ar vaikų ligų gydytojas įvertina vaiko fizinę būklę ir jo galimybes dalyvauti mokyklos ugdymo veikloje. Įvertina vaiko ūgį, svorį, kraujospūdį, regą, kraujotakos, kvėpavimo, nervų, virškinimo, skeleto-raumenų ir kitų sistemų funkcionavimą.Taip pat nustato ir fizinio ugdymo grupę. Jeigu vaikas dėl sveikatos būklės atleidžiamas nuo kūno kultūros pamokų, gydytojas nurodo kuriam laikui.
Vertinimų duomenys ir rekomendacijos įrašomi išduodamame sveikatos pažymėjime. Jame taip pat pateikiama informacija apie skubią pagalbą vaikui, sergančiam alergija, lėtinėmis ar kitomis ligomis, nurodant pirmosios pagalbos priemones.
Atlikdamas kasmetinį sveikatos patikrinimą, odontologas įvertina vaiko dantų ir žandikaulių būklę, informuoja apie dantų ėduonies profilaktikos priemones. Vaikams nuo 6 iki 14 metų ir jų tėveliamsprimena apie krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis programą, kurioje dalyvaujantiems vaikams paslaugos teikiamos nemokamai.
„Profilaktiniais sveikatos patikrinimais siekiama ankstyvuoju ligos periodu diagnozuoti funkcinius bei fiziologinius pakitimus, kuo anksčiau nustatyti rizikos veiksnius.Jeigu vaiko sveikatos patikrinimo metu šeimos gydytojas randa pakitimų, vaikas yra siunčiamas į atitinkamos srities gydytojų specialistų konsultaciją.Taigi vaiko sveikatos patikrinimas gali užtrukti.Todėl raginame tėvelius profilaktinių sveikatos patikrinimų neatidėti iki paskutinės dienos“, – dėmesį atkreipia Vilniaus teritorinės ligonių kasos (Vilniaus TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėjos pavaduotoja, laikinai einanti skyriaus vedėjos pareigas, Rūta Liaudanskienė.
Dėl profilaktinio vaiko sveikatos patikrinimo reikia iš anksto užsiregistruoti pas savo šeimos gydytoją ir odontologą. Nurodytu laiku į sveikatos priežiūros įstaigą atvykusį vaiką turi lydėti vienas iš tėvų arba teisėtų globėjų, kurių sutikimo reikia norint patikrinti vaiko sveikatą.
Vilniaus TLK primena, kad profilaktinis vaikų sveikatos patikrinimas yra apmokamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomisir tėvams Vaiko sveikatos pažymėjimas nieko nekainuoja.
Jeigu kyla klausimų, į teritorinę ligonių kasą skambinkite šiais numeriais: 8 700  88888, (8 5)  212 0000,  rašykite el. p.vitlk@vlk.lt,info@vlk.ltarba daugiau informacijos ieškokite interneto svetainėje www.vilniaustlk.lt

 
 
Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija
 
 
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama