NAUJIENOS

Pasikeitė Nuotekų tvarkymo reglamentas

Kategorija:

Miestas:

Lietuvos visuomenė ir žiniasklaida vis garsiau diskutuoja apie Europos Komisijos įspėjimus dėl netinkamo miesto nuotekų valymo Tarybos direktyvos 91/271/EEB įgyvendinimo, gresiančias baudas ar sankcijas už jos nuostatų nevykdymą, bei Lietuvos, kaip Europos Sąjungos narės, įsipareigojimus.

Dažniausiai atsakingų institucijų pateikiama informacija nukreipiama į žmonių bauginimą, kad reikės mokėti baudas, kad iki šiol įsigyti ir eksploatuojami individualūs buitinių nuotekų biologinio valymo įrenginiai neatitinka aplinkosaugos reikalavimų, kad šiuos įrenginius reikės prijungti prie centralizuotų nuotekų surinkimo sistemų.

2018 m. gruodžio 20 d. priimtame LR geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo įstatymo pakeitime aiškiai reglamentuojama, kada, kokiais konkrečiais atvejais ir per kokį laikotarpį gyventojai privalo susitvarkyti jiems priklausančias nuotekų surinkimo ir tvarkymo sistemas, pakeisti ar įsirengti individualius nuotekų valymo įrenginius.

Europoje išvalymo laipsnis pagal parametrus yra aukštesnis, o rodikliai griežtesni, nei nurodyti direktyvoje, bet ES, bėgant laikui, bus suvienodinti reikalavimai ir tam reikia ruoštis. Pagal dabar keliamus aplinkosaugos reikalavimus yra sugriežtinamos į gamtinę aplinką išleidžiamų nuotekų užterštumo normos (fosforas – 5 mgP/l, azotas – 25 mgN/l). Primename, kad išvalymo laipsnis turi atitikti Nuotekų tvarkymo reglamento, patvirtinto 2018 m. rugsėjo mėn. 25 d. įsakymu Nr. D1-847, reikalavimus. Papildytas reglamentas įsigalios 2019 m. lapkričio 1-ąją.

Norime nuraminti ir kviesti esamus bei būsimus klientus, kad jei dėl būsimų pokyčių kyla klausimų,  kreiptis į atestuotus, ilgametę patirtį turinčius įmonės specialistus, kurie visuomet pasirengę padėti išsirinkti tinkamiausią nuotekų tvarkymo sistemą pagal individualius poreikius, paaiškinti, kaip veikia siūlomi įrenginiai, kuo skiriasi vieni nuo kitų. Dalis klientų, kurie turi kieme įrenginius, kuriuos galima modernizuoti,  galės papildyti jau esamą komplektaciją – atlikus nedidelę įrenginio rekonstrukciją, esamus valymo įrenginius papildžius priedais, galės pasiekti aukštesnių išvalymo rodiklius. 

UAB „Traidenis“ administracija


Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Per ežerus

Virintos meandromis

Šventosios vandens turizmo trasa

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus VareikisReklama