NAUJIENOS
Toliau
Atgal

Pasaulio politikos lyderės su ministru L. Kukuraičiu diskusijoje aptarė, kas padeda moterims veržtis priekin

Kategorija:

Miestas:

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, dalyvaudamas Vilniuje vykstančiame Pasaulio moterų politikos lyderių forume „Jau laikas: 100 priežasčių veikti“, pabrėžė, kad „Siekiant skatinti motinystę būtina užtikrinti motinų ir nėščiųjų sveikatos apsaugą bei visas kitas socialines garantijas“. 

Diskusijose su Europos Komisijos, Pasaulio sveikatos organizacijos, Oksfordo universiteto atstovais, Nigerijos, Rumunijos parlamentarais ministras atkreipė dėmesį, kaip svarbu yra, kad socialinės apsaugos ir sveikatos paslaugos būtų prieinamos ir pažeidžiamiausioms moterų grupėms. Sveikatos ir socialinės apsaugos srityse saugumo reikia ne vien sunkiau gyvenančioms šeimoms, smurto aukoms: multikultūrinio pasaulio iššūkiai skatina gilintis, kaip padėti ir nedažnai pasitaikančių Lietuvoje religijų atstovams, dirbti atvykusiems trečiųjų šalių piliečiams, perkeltiesiems asmenims.

Remiantis mūsų šalies Sveikatos draudimo įstatymu, prieglobsčio prašytojos ar laikinąją apsaugą Lietuvoje gavusios nėščios moterys turi teisę į nemokamas nėštumo priežiūros ir gimdymo paslaugas, taip pat reikalinga nemokama priežiūra garantuojama jų vaikams.
Šiame svarbiame renginyje birželio 6-8 dienomis delegatai iš įvairiausių šalių diskutuoja galimybių padidinimo moterims, jų lyderystės klausimais. Pasaulio lyderės dalinasi geriausia praktika ir patirtimi. Renginyje dalyvauja daugiau nei 300 aukšto lygio politikų ir pareigūnų iš daugiau nei 90 šalių: prezidentės, viceprezidentės, premjerės, seimo narės, ministrės, tarptautinių institucijų aukščiausieji atstovai. Tokie Moterų politinių lyderių aukščiausio lygio susitikimai vyksta kas dvejus metus. Prezidentės globojamas aukšto lygio renginys Lietuvoje vyksta minint atkurto valstybingumo šimtmetį ir 100 metų sukaktį, kai Lietuvos moterys vienos pirmųjų Europoje išsikovojo teisę balsuoti.

SADM inf.

  • Edukacinės programos
  • Nakvynė


Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Mano kraštas

Partneriai