NAUJIENOS

Parodoje, diktuojančioje vartojimo tendencijas Azijoje – ir Lietuvos įmonės

Kategorija:

Miestas:

Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės įmonės šiemet vėl ruošiasi dalyvauti vienoje didžiausių Azijos parodų –Tokijuje kovo 6-9 dienomis vyksiančioje tarptautinėje maisto produktų ir gėrimų parodoje „Foodex Japan 2018“.

Šiuo metu Lietuva žemės ūkio ir maisto produkciją eksportuoja į 141 šalį, tačiau prioritetinėmis rinkomis pasirinktos Kinija, JAV ir Japonija. Pastaroji ne veltui vadinama neribotų galimybių šalimi. Kokybiško maisto paklausa čia tikrai didžiulė ir mūsų šalis suinteresuota ilgalaikiu bendradarbiavimu – lietuviai siekia į šią šalį eksportuoti didelės pridėtinės vertės produktus. Žemės ūkio ministerijai ir jai pavaldžioms institucijoms įveikus ne vieną tarptautinės prekybos barjerą, į Japonijos rinką jau galima eksportuoti paukštieną, jautieną ir grūdines kultūras, pernai Lietuva taip pat padidino pieno produktų, žuvies produktų, kiaušinių ir kulinarijos produktų eksportą.

Pernai pasiekus politinį susitarimą dėl ES ir Japonijos laisvosios prekybos sutarties sudarymo, nuo 2019 m. Japonija ruošiasi panaikinti daugiau nei 90 proc. importo muitų, taikomų ES eksportui. Lietuva aktyviai rėmė šias derybas, siekdama gauti geresnę prieigą prie Japonijos prekių, paslaugų ir viešųjų pirkimų rinkų, o taip pat atverti galimą alternatyvią rinką žemės ūkio produktų eksportuotojams. Lietuvos kelti tikslai susitarime yra įgyvendinti – bus panaikinti arba reikšmingai sumažinti Japonijos taikomi importo muitai žemės ūkio produktams: kiaulienai, jautienai, pieno produktams, apdirbtiems maisto produktams.

Tie, kas galvoja apie žemės ūkio ir maisto produktų eksportą į Japoniją, turi gerai pažinti šios šalies vartotojus. Dalyvavimas parodose suteikia puikią galimybę daugiau sužinoti apie žemės ūkio produktus ir maisto kultūrą. Kiekvienais metais į parodą „Foodex Japan“ susirenka gausus būrys ne tik maisto produkcijos ir gėrimų sektoriaus gamintojų, tiekėjų ir verslo partnerių, bet ir esamų bei potencialių vartotojų, importuotojų, eksportuotojų, didmenininkų. Pernai parodą aplankė 82 434 tūkst. lankytojų iš įvairių pasaulio valstybių, savo produkciją pristatė 3 282 dalyviai iš 77 šalių. Šiemet parodos planuose – daugiau nei 3 300 dalyvių iš 80 pasaulio šalių.

Nacionaliniame jungtiniame Lietuvos įmonių stende savo gaminamą produkciją parodoje pristatys AB „Auga group“, UAB „Kėdainių konservų fabrikas“, UAB „Vikeda“, AB „Pieno žvaigždės“, UAB „Borela“, AB „Žemaitijos pienas“, AB „Gubernija“, UAB „Grainmore“, UAB „Gardumeli“. Pernai dalyvavusių įmonių atstovai ne tik susipažino su Japonijos rinka, vartotojų poreikiais, produktams keliamais reikalavimais, bet ir užmezgė naujus bei atnaujino senus kontaktus su Japonijos pirkėjais, atstovais iš Kinijos, Tailando. „Verta domėtis visomis importo į Japoniją galimybėmis. Japonai linkę mokėti brangiau už geresnės kokybės produktus, jeigu jie atitinka lūkesčius. Siekiant įsitvirtinti šios šalies rinkoje bei plėsti eksporto apimtis tikrai verta investuoti laiką ir pinigus“, – neabejoja žemės ūkio viceministras Rolandas Taraškevičius, daug prisidėjęs tiesiant kelius į šią perspektyvią rinką.

Siekiant paspartinti Japonijos rinkos atvėrimą lietuviškiems maisto produktams, jau kelerius metus vyksta intensyvūs Žemės ūkio ministerijos ir jai pavaldžių institucijų vadovų susitikimai su Japonijos kompetentingų institucijų pareigūnais. Š. m. kovo mėnesį  žemės ūkio ministras Bronius Markauskas planuoja ne tik lankytis parodoje „Foodex Japan 2018“, bet ir Žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės ministerijoje susitikti su šios šalies žemės ūkio ministru Ken Saito. Vizito metu taip pat įvyks Lietuvos ir Japonijos kompanijų bei kitų atstovų verslo susitikimas Lietuvos ambasadoje Tokijuje.

Tačiau Lietuvą ir Japoniją jungia net tik ekonominis bendradarbiavimas. Ministras B. Markauskas Lietuvos šimtmečio proga šio vizito metu ketina padovanoti Hiratsuka miestui stelmužiukų – Stelmužės ąžuolo klonų.

ŽŪM inf.

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama