NAUJIENOS

Panevėžio rajone savo pėdsakus paliks savanorė iš Vengrijos

Kategorija:

Miestas:
Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje savanorystės veiklą pradėjo jau vienuolikta Europos savanorių tarnybos (EST)narėMelindaBogdán iš Vengrijos. Šios šalies atstovė Panevėžio rajone darbuosis pirmą kartą. iš Vengrijos.Šios šalies atstovėPanevėžio rajone darbuosis pirmą kartą.
Tikimasi abipusiai naudingos patirties –bibliotekos darbuotojai ir lankytojaiturės unikalią galimybęgeriau pažinti Vengrijos kultūrą, istoriją, papročius,o savanorėišbandys save naujoje socialinėje bei kultūrinėje aplinkoje, priimsčia laukiančius iššūkius: pramoks lietuvių kalbą, bendraus su bibliotekos bei kaimo bibliotekų lankytojais, rajono gyventojais, pristatys savo šalį ir pažins mūsiškę.
Panevėžio rajono viešoji biblioteka su savanoriais bendradarbiauja jau dešimt metų, nuo 2007-ųjų, kai įsijungė į Europos savanorių tarnybos projektą kaip savanorius priimanti organizacija.
Bibliotekoje savanoriavo Italijos, Vokietijos, Turkijos, Gruzijos atstovai, iš viso 10 jaunų žmonių. Išvykdami jie vieningai tvirtino, kad įgyta patirtis atveria daug galimybių tolesnei gyvenimo veiklai, padeda atsiskleisti, pažinti save, praplečia akiratį.
Savanoriai priimami įgyvendinant kartu su Panevėžio apskrities nevyriausybinių organizacijų informacijos centru paruoštą projektą „Palikime savo pėdsakus“,finansuojamą iš Europos Sąjungos „Aktyvaus jaunimo“ programos.
Projekto tikslas – tarpkultūrinis bendradarbiavimas, ieškant naujų darbo formų ir idėjų, telkiant įvairaus amžiaus žmones prasmingai, neformaliai veiklai. Projekto autorių nuomone, biblioteka –puiki terpė šiam tikslui įgyvendinti bei savanorystės idėjoms plėtoti.
 
 
Panevėžio rajono savivaldybės informacija
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama