NAUJIENOS

Palmių aliejus naikina – išgelbėkime žemės plaučius

Kategorija:

Miestas:

Palmių aliejus – tema apie kurią kalbama vis dažniau ir dažniau, tačiau ar tikrai mus pasiekia visa informacija?

„Be palmių aliejaus“ ir VšĮ „Žiedinė ekonomika“ suvienija jėgas su jaunimo organizacijomis Fridays for Future ir Earth Strike Lietuva kovoje prieš klimato kaitą, atogrąžų miškų kirtimą ir svarbių ekosistemai gyvūnų rūšių naikinimą.

KOKS MŪSŲ TIKSLAS?

Atkreipti dėmesį ir paskatinti žmones nelikti abejingais. Beprotišku greičiu kintantis klimatas ir kertami atogrąžų miškai eina koja kojon. Negana to, kas dieną mes suvartojame didžiulį kiekį palmių aliejaus – to net nežinodami.

Mitingo metu VšĮ „Žiedinės ekonomikos“ steigėjas Domantas Tracevičius papasakos apie palmių aliejaus žalą, jo kelią iki mūsų namų ir rizikas, kurios gresia ne tik mūsų sveikatai, bet ir žemei.

Įtraukiančiais žaidimais skatinsime praeivius susimąstyti, kiek išties jie žino apie palmių aliejaus žalą žemei ir mūsų organizmui. Protesto dalyviai – orangutangai dalins bananus visiems įveikusiems užduotis.

PARTNERIAI

Šis protestas yra tąsa jaunimo organizacijos Fridays for Future renginių ciklo, kurie vyksta kiekvieną penktadienį ir kovoja prieš klimato kaitą, solidarizuojasi su pasauliniais judėjimais, kuria bendruomeniškumą ir vienija žmones.

KODĖL SVARBU KALBĖTI GARSIAI?

-Net 50 % produktų esančių prekybos centruose sudėtyje turi palmių aliejaus.

-Didžiausias pavojus kyla vaikams, nes jie dažniausiai mėgaujasi saldumynais, kuriuose ir yra daugiausiai palmių aliejaus. 

-Kasdien suvartojant produktų, kuriuose yra bent 5 gramai palmių aliejaus širdies ir kraujagyslių ligų rizika padidėja net 25 %. 

-Aukštoje temperatūroje perdirbamas palmių aliejus išsiskiria organizmui pavojingus kancerogenus.
- Alyvpalmių plantacijos dengia jau daugiau nei 27 mln. ha žemės ploto, kuriuose kažkada buvo atogrąžų miškai. Toks plantacijos dydis lygus Naujosios Zelandijos plotui.

-Norint  labiau praplėsti plantacijas, kertamos ne tik džiunglės, bet ir sausinami durpynai – dėl šios priežasties didėja šiltnamio dujų koncentracija ir daugėja pavojingų gaisrų.

-Eksportui į ES skirto alyvpalmių aliejaus gamyba susijusi su beveik 1 mln. hektarų atogrąžų miškų iškirtimu. Kone pusė ES importuojamo aliejaus naudojama biodegalų gamyboje.

- Visoms išlikusioms orangutangų rūšims gresia išnykimas dėl žmonių naikinamų miškų.

-2016 m. pasaulyje laisvėje gyveno apie 100 000 orangutangų, o tuo tarpu 1973 m. jų buvo apie 288 500.

- Jeigu ir toliau bus kertami Borneo ir Sumatros miškai, manoma kad 2025 m. orangutangų gali sumažėti iki 47 000 individų.

Protesto akcija „Prieš palmių aliejų“. vyks balandžio 26 d., penktadienį, Vinco Kudirkos aikštėje, 12-14 val.

 


Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Per ežerus

Virintos meandromis

Šventosios vandens turizmo trasa

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus VareikisReklama