NAUJIENOS

Pakruojyje paminėta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena

Kategorija:

Miestas:
 Švęsti nepriklausomybės atkūrimo dieną pakruojiečiai pradėjo kovo 10 d. – miesto darželinukai dalyvavo Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos inicijuotoje pilietinėje iniciatyvoje „GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS“.
 Šventinis Kovo 11  rytas prasidėjo Mišiomis Pakruojo Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje. Mišias aukojo dekanas Remigijus Čekavičius. Po Mišių visiems koncertavo Gabrielė Gaigalaitė (3b), Marija Kacilevičiūtė (1ga) ir Emilija Pukevičiūtė (3gb) iš Linkuvos gimnazijos. Merginų mokytojos – Daiva Kacilevičienė ir Vaiva Klupšienė.
 Šventinis minėjimas Pakruojo kultūros centre prasidėjo Pasvalio ir Pakruojo rajonų savivaldybių merų sveikinimo žodžiais, kuriuos vainikavo bendradarbiavimo sutarties pasirašymas. Pasikeitę atminimo dovanomis, merai paspaudė vienas kitam ranką ir pažadėjo bendromis jėgomis siekti, kad bendradarbiavimas būtų naudingas abiejų savivaldybių žmonėms.
 Sveikinimo žodį susirinkusiems tarė abiem savivaldybėms atstovaujantis Seimo narys Antanas Matulas, taip pat Seimo nario Vitalijaus Gailiaus padėjėjas, Tarybos narys  Gintaras Šurna.
 Vėliau meras Saulius Gegieckas ir administracijos direktorė Erika Kižienė Pakruojo rajono savivaldybės padėkos ženklą už paramą kultūrai ir sportui įteikė AB „Dolomitas“ akcininkui Geraldui Statulevičiui. Toks pat apdovanojimas buvo skirtas ir gerb. Romualdui Pikčiui. Dėkodamas už įvertinimą gerb. p. Geraldas pažadėjo apdovanojimą perduoti ir šventėje negalėjusiam dalyvauti kolegai.
 Po Padėkos ženklų įteikimo kalbėjo mero patarėja Rūta Sausienė – jos vadovaujama komisija apdovanoti atrinko jaunųjų talentų kandidatūras. Minėta komisija nusprendė, kad minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną bus apdovanojami moksleiviai už individualius pasiekimus mokslo ar meno  srityse. Pagrindinis kriterijus – sėkmingas pasirodymas respublikiniuose ir tarptautiniuose renginiuose: olimpiadose, konkursuose, festivaliuose ir kt. Komisija pasiliko teisę skirti ir paskatinamąjį prizą, kuris gali būti įteiktas nebūtinai už respublikinio ar tarptautinio lygio pasiekimus, bet už reikšmingą veiklą rajone.
 Komisijos nutarimu, šiemet Jaunųjų talentų apdovanojimų nugalėtojais tapo:
                Marius Dzvinka, Balsių pagrindinės mokyklos moksleivis, – už iškovotą bronzos medalį tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje, 2016 m. gruodžio 2–11 d. vykusioje Indonezijoje, Balyje;  
               
Ema Stakutytė, „Žemynos“ pagrindinės mokyklos ir Juozo Pakalnio muzikos mokyklos fortepijono klasės moksleivė, – už aukštus muzikos pasiekimus tarptautiniame festivalyje „Drezdeno žiemos žvaigždės 2016“ (I vieta), tarptautiniame meno festivalyje Italijoje „Award 2016“ (II vieta) ir respublikiniame jaunųjų pianistų konkurse „Polifonija ir aš“ (I vieta).
 Paskatinamąjį prizą komisija skyrė Aleksui Pašuškevičiui, Žeimelio gimnazijos moksleiviui, – už Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centre ir Pakruojo krašto muziejuje „Žiemgala“ surengtą autorinę parodą  „Portretai“.
 Po apdovanojimų renginio dalyviams koncertavo Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos ir J. Pakalnio muzikos mokyklos auklėtiniai. Šventinei programai mokinius parengė pedagogės Ingrida Tuomienė, Audronė Geležinytė, akomponavo Rūta Venclovienė, šventės scenarijų kūrė direktoriaus pavaduotoja Sonata Bernadickienė

 Oficialią šventinio renginio dalį vedė Pakruojo kultūros centro šokių grupės „Reketys“ vadovė Sigutė Malinauskienė, koncertą – gimnazistai Aistė ir Julius.

Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyriaus informacija
 
 
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama