NAUJIENOS

Ortopediniai įtvarai: kaklo įtvarai gali apsaugoti nuo traumų ir gydymo komplikacijų

Kategorija:

Miestas:
Jeigu esate aktyvaus sporto mėgėjas, šaltuoju sezonu daug laiko praleidžiate lauke, egzistuoja didelė galimybė paslysti, nesėkmingai nugriūti. Galbūt tiesiog nelaimingo nutikimo metu patyrėte traumą? Tuomet Jums tikriausiai prireiks įtvaro. Tai vienas geriausių pasirinkimų gijimo po traumos metu. Šie sveikimo „padėjėjai“ esti pritaikyti įvairioms kūno vietoms. Anot medikų, pacientai mažiausiai žino ir šiek tiek baiminasi kaklo įtvarų. Tad, ką reikėtų žinoti apie juos?
Ortopediniai įtvarai dažnai naudojami ne tik jau patirtų sužeidimų gijimui, bet ir profilaktiškai. Kai kūnui tenka patirti didelias fizines apkrovas, išauga didesnė įvairiausių traumų rizika. Tokiu atveju kojų, nugaros, rankų, kaklo ir kiti įtvarai apsaugo nuo gręsiančių susižeidimų, kuriuos dažnai tenka gydyti ne vieną mėnesį. Pasidomėjus ortopedijos profesionalų siūlomų įtvarų pasiūla, aptiksite, jog galima įsigyti tiek standartinius, tiek individualius poreikius atitinkančius įtvarus. Individualūs poreikiai – tai kūno sudėjimo įpatumai, fizinis pajėgumas, patirtų traumų stiprumas ir kt.
Ortopedijos specialistai teigia, jog dažnai žmonės net nežino kada ir kokie ortopediniai įtvarai jiems gali būti naudingi arba netgi primygtinai rekomenduojami. Taigi, šie sveikatos pagalbininkai dažniausiai naudojami:
·     Po kaulų lūžių, sausgyslių patempimo, įvairių sumušimų.
·     Esant uždegimui, išvaržoms ar artritui.
·     Pooperaciniu periodu, kai norima efektyvesnio ir greitesnio gijimo.
·     Patiriant didelias fizinias apkrovas sportuojant, dirbant.
Kaip jau minėta, daugelis žmonių mano, jog ortopediniai kaklo įtvarai reikalingi tik po itin sunkių traumų. Tačiau jie dažnai naudojami ir įvairiems kūno, ypač vaikystėje, defektams taisyti ar sušvelninti. Kaklo įtvarai esti išties labai įvairūs ir jų naudojimo paskirtis gana plati:
·     Vaikų kreivakaklystei taisyti.
·     Kaklo sausgyslių, raumenų, nervų ligoms gydyti.
·     Reabilitacijos laikotarpiui po skirtingo sunkumo traumų.

·     Kaklinės dalies imobilizavimui.
·     Vaikų skoliozės gydymui.
·     Reabilitacijos laikotarpiui po stuburo operacijų.
·     Stuburo deformacijos koregavimui.
Atvejus, kada panaudojami ortopediniai kaklo įtvarai, galima vardinti be galo. Nes kiekvieno paciento atvejis yra unikalus ir tik patyręs ortopedijos specialistas gali nustatyti koks įtvaras tinkamiausias konkrečiu atveju. Vieni kaklo įtvarai būna minkšti, pagaminti iš poliuretano, apvilkto medvilne. Jų uždėjimas itin paprastas ir lengvai priglunda prie kaklo. Kiti, tuo tarpu, būna kietesni, gaminami termoplastinių medžiagų pagrindu, su įvairiais konstrukciniais elementais. Pasikartosime, tik profesionalai gali parinkti konkrečiu atveju reikalingą įtvarą, kuris padės įveikti tiek įgimtus, tiek įgytus traumų metu negalavimus.
Daugiau informacijos: ortopro.lt
 
 
 
 

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama