NAUJIENOS

Onuškio bibliotekoje paminėjome Pasaulinę vandens dieną

Kategorija:

Miestas:
Minint Pasaulinę vandens dieną, Trakų viešosios bibliotekos Onuškio filialo bibliotekoje vyko popietė „Ar susimąstome gerdami vandenį?“
Vanduo mus lydi visur ir visada. Be jo gyvenimas Žemėje būtų neįmanomas. Nebūtų augmenijos, todėl nebūtų deguonies ir gyvybės. 71–75 procentus žemės paviršiaus dengia vanduo ir tik 3 procentai – gėlas vanduo. Daugiau nei 1,5 mlrd. žmonių neturi gėlo vandens. Dėl vandens žemės paviršiuje, žemė iš kosmoso atrodo mėlyna, dėl to kartais vadinama Mėlynąja planeta. Vanduo sudaro didžiausią žmogaus organizmo dalį – apie 60–70 procentų. Žmogus be maisto išgyvena savaites, o be vandens gali mirti per keletą dienų. Žmogui kasdien reikia išgerti 2–3 litrus vandens. Šiuos ir dar daug įdomių ir naudingų dalykų sužinojome popietėje apie vandenį.
Prisiminėme ir lietuviškas patarles apie vandenį: laukia kaip sausa žemė vandens; laikas bėga kaip vanduo; meilus kaip lietaus vanduo ir kt. Vaikai užminė mįsles: Glėbiu nepaimsi, saujoj neišlaikysi, kai bėga – nesuturėsi? (vanduo); Kodėl jūroj vanduo sūrus? Vieni sakė, nes silkės plaukioja ir juokėsi, kiti – kad druskos klodai jūroje.
Prisiminėme įvairius burtus su vandeniu, užkalbėjimus ant vandens, šventintą vandenį, gydymą vandeniu. Kalbėjome apie tyrą šaltinių vandenį. Gėrėme Verknės senvagės šaltinio vandenį, virėme žolelių arbatą. Susimąstėme, koks svarbus yra vanduo mūsų gyvenime ir kaip svarbu tausoti jį.
Pasidžiaugėme, kad Lietuvoje turime pakankamai švaraus, skanaus ir sveiko vandens.
 
 
Vlada Valakevičienė,
Trakų viešosios bibliotekos Onuškio filialo vyr. bibliotekininkė
 

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Per ežerus

Virintos meandromis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus VareikisReklama