NAUJIENOS

NŽT vadovo prioritetai: žemės reformos baigimas ir pasitikėjimo tarnyba atkūrimas

Kategorija:

Miestas:

Laimonas Čiakas pradeda eiti Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos (NŽT) vadovo pareigas.

Anot žemės ūkio ministro Broniaus Markausko, pokyčiai Nacionalinėje žemės tarnyboje – būtini, nes daugiau negu pusė skundų, kuriuos gauna ministerija, yra susiję su tarnybos veikla. Pagrindiniai neatidėliotini naujojo vadovo laukiantys darbai, kuriuos įvardija ministras, – tai ne tik atstatyti pasitikėjimą institucija, svarbu užbaigti ir nedovanotinai užsitęsusį nuosavybės teisių atkūrimą ir ypač sustiprinti korupcijos užkardymui skirtas priemones.

„Žinoma, NŽT pasitikėjimo atstatymas visuomenės akyse – esminis siekis, kurio link judėsiu sustygavęs Tarnybos veiklą. Aiškinsiuos priežastis, kokie faktoriai lėmė NŽT problemas, kurios iš jų liko neišspręstos. Nuoseklių pokyčių turės būti nemažai“, – sako pareigas pradedantis eiti ekonomikos ir vadybos išsilavinimą turintis naujasis NŽT vadovas.

L. Čiakas taip pat pabrėžia, kad NŽT vykdo ypatingą misiją – užtikrina žemės, didžiausio valstybės turto, tinkamą naudojimą, todėl sklandžiam nuosavybės  teisių į žemę atstatymui bei valstybinės žemės kontrolės klausimams turės būti skiriamas prioritetinis dėmesys.

Nuo 2011 m. kovo  mėn. L. Čiakas dirbo Valstybės kontrolėje, pastaruoju metu vadovavo  Valstybės kontrolės 1-ajam audito departamentui. Iki tol jis dirbo patarėju Seimo Europos reikalų komitete, dar anksčiau – Žemės ūkio ministerijoje.

Norą dalyvauti konkurse Nacionalinės žemės tarnybos direktoriaus pareigoms užimti pareiškė 13 pretendentų, paskutiniajame etape dalyvavo 9 asmenys.

Į konkurso komisiją, atsižvelgiant į teisės aktų reikalavimus, buvo įtrauktas Ministro Pirmininko įgaliotas atstovas bei Valstybės tarnybos departamento deleguotas narys, taip pat ir Žemės ūkio ministerijos atstovai. Stebėtojų teisėmis renkant naująjį NŽT vadovą dalyvavo ir 3 visuomeninių organizacijų atstovai. 

Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos informacija.


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama