NAUJIENOS

NŽT vadovo prioritetai: žemės reformos baigimas ir pasitikėjimo tarnyba atkūrimas

Kategorija:

Miestas:

Laimonas Čiakas pradeda eiti Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos (NŽT) vadovo pareigas.

Anot žemės ūkio ministro Broniaus Markausko, pokyčiai Nacionalinėje žemės tarnyboje – būtini, nes daugiau negu pusė skundų, kuriuos gauna ministerija, yra susiję su tarnybos veikla. Pagrindiniai neatidėliotini naujojo vadovo laukiantys darbai, kuriuos įvardija ministras, – tai ne tik atstatyti pasitikėjimą institucija, svarbu užbaigti ir nedovanotinai užsitęsusį nuosavybės teisių atkūrimą ir ypač sustiprinti korupcijos užkardymui skirtas priemones.

„Žinoma, NŽT pasitikėjimo atstatymas visuomenės akyse – esminis siekis, kurio link judėsiu sustygavęs Tarnybos veiklą. Aiškinsiuos priežastis, kokie faktoriai lėmė NŽT problemas, kurios iš jų liko neišspręstos. Nuoseklių pokyčių turės būti nemažai“, – sako pareigas pradedantis eiti ekonomikos ir vadybos išsilavinimą turintis naujasis NŽT vadovas.

L. Čiakas taip pat pabrėžia, kad NŽT vykdo ypatingą misiją – užtikrina žemės, didžiausio valstybės turto, tinkamą naudojimą, todėl sklandžiam nuosavybės  teisių į žemę atstatymui bei valstybinės žemės kontrolės klausimams turės būti skiriamas prioritetinis dėmesys.

Nuo 2011 m. kovo  mėn. L. Čiakas dirbo Valstybės kontrolėje, pastaruoju metu vadovavo  Valstybės kontrolės 1-ajam audito departamentui. Iki tol jis dirbo patarėju Seimo Europos reikalų komitete, dar anksčiau – Žemės ūkio ministerijoje.

Norą dalyvauti konkurse Nacionalinės žemės tarnybos direktoriaus pareigoms užimti pareiškė 13 pretendentų, paskutiniajame etape dalyvavo 9 asmenys.

Į konkurso komisiją, atsižvelgiant į teisės aktų reikalavimus, buvo įtrauktas Ministro Pirmininko įgaliotas atstovas bei Valstybės tarnybos departamento deleguotas narys, taip pat ir Žemės ūkio ministerijos atstovai. Stebėtojų teisėmis renkant naująjį NŽT vadovą dalyvavo ir 3 visuomeninių organizacijų atstovai. 

Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos informacija.


  • Lankytinos vietos
  • Maršrutai

Metelių apžvalgos bokštas

Meteliai

Metelių Kristaus Atsimainymo bažnyčiaPolitikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Mano kraštas

Partneriai