NAUJIENOS

Nepriklausomybės atkūrimo dienai – 26 valandų estafetė

Kategorija:

Miestas:
Panevėžyje atkurtos Lietuvos nepriklausomybės 26-ųjų metinių minėjimas prasidėjo Šv. Mišiomis už Tėvynę Lietuvą Šv. Petro ir Povilo bažnyčioje ir Kristaus Karaliaus katedroje. Po Šv. Mišių Petro ir Povilo bažnyčioje naujos vietos bendruomenės „Už upės“ iniciatyva Nepriklausomybės atkūrimo 26-osios metinės paminėtos Muzikos mokyklos moksleivių koncertu „Tau Tėvyne“, ir eilėmis, kurias skaitė V. Žemkalnio gimnazijos moksleiviai.
 
„Šiandien čia mus sukvietė nauja miesto bendruomenė. Žmonės, kurie tiki savo miestu, nori jį matyti gražesnį ir geresnį sau ir savo šeimoms. Dėkoju Jums už iniciatyvumą, už šią gražią šventę ir darbus, įgyvendinamus Kovo 11-osios dvasia. Gražios Jums šventės, puikios nuotaikos ir prasmingų darbų miestui ir bendruomenei“, - susirinkusiems į minėjimą sakė meras R. Račkauskas. 
 
Prieš iškilmingą vėliavos pakėlimo ceremoniją finišavo Karaliaus Mindaugo husarų bataliono organizuotas estafetinis bėgimas, kurio startą kovo 10 d. 10 val. davė miesto meras. Bėgimas truko 26 val. ir taip buvo pagerintas 2015 m. pasiektas estafetinio bėgimo rekordas (25 val.).
 
 12 val. prie Savivaldybės iškilmingai kelta valstybės vėliava.
 
„Esu tikras, kad daugelis puikiai prisimena tų dienų nerimą ir tvirtą pasiryžimą, tą pakilią nuotaiką, kuomet buvo paskelbtas Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo aktas. Po ilgų skaudžios okupacijos metų pasiekėme svarbiausią tikslą – laisvę savarankiškai lemti savo šalies ateitį. Šiandien matydamas tiek daug jaunų žmonių, džiaugiuosi, kad tvirtas pilietiškumo jausmas perduotas jaunajai kartai. Linkiu Jums visiems neužmiršti Kovo 11-osios tikslų. Linkiu savo drąsiomis idėjomis kurti savo ir valstybės ateitį!“, – linkėjo susirinkusiems į iškilmingą vėliavos pakėlimo ceremoniją meras R. Račkauskas.
 
 
Ryšių su visuomene skyrius
 

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Per ežerus

Virintos meandromis

Šventosios vandens turizmo trasa

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė ŠalaševičiūtėReklama