Nepasiturinčių šeimų vaikams dovanojo artėjančių Kalėdų stebuklą

Kategorija:

Miestas:
Nepasiturinčių šeimų vaikams dovanojo artėjančių Kalėdų stebuklą
Aštuoniasdešimt Panevėžio rajono nepasiturinčių šeimų vaikučių gruodžio 5 d. dalyvavo Kalėdų šventėje, tradiciškai rengiamoje bendradarbiaujant Panevėžio miesto apylinkės teismui ir Panevėžio rajono savivaldybei.

Panevėžio lėlių vežimo teatre vykusį renginį organizavo teisėjos Rita Dambrauskaitė ir Ineta Baliukaitytė.

„Nagrinėjant miesto ir rajono bylas, juntama socialinės atskirties takoskyra. Kadangi rajono vaikai gyvena toliau nuo kultūros židinių, nutarėme suteikti jiems galimybę prisiartinti prie miesto teikiamų galimybių, bent per šventes padovanoti tai, ko jie negali patirti taip dažnai, kaip jų bendraamžiai mieste“, – sakė I. Baliukaitytė.

Į šventę 3–10 metų vaikučiai atvežti seniūnijų transportu. Juos lydėjo socialiniai darbuotojai, pačius mažiausius – ir tėveliai. Daugelis mažųjų Lėlių vežimo teatre lankėsi pirmą kartą.

Susirinkusiuosius pasveikino ir malonios šventės bei džiaugsmingo Kalėdų laukimo palinkėjo Panevėžio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Pocius.

Renginį vedanti Panevėžio krašto muziejaus etninės kultūros specialistė Vitalija Vasiliauskaitė į sceną pakvietė buvusią Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos auklėtinę, dabar Londono Karališkosios muzikos akademijos pirmakursę Rusnę Tušlaitę. Dainininkei akomponavo Panevėžio muzikos mokyklos mokytoja Jūratė Vilienė. Krištolinio balso savininkės atliekamos dainos sulaukė gausių aplodismentų.

Vakarą tęsė nuotaikingas spektaklis „Grybų karas“, kurį dovanojo Anykščių kultūros centro jaunimo teatro studija „Mes“ (režisierė Jolanta Pupkienė). Žiūrovai patyrė smagių emocijų ir įsitikino, kad ne veltui šis spektaklis šiemet tapo Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų konkurso laureatu bei buvo pripažintas vienu geriausių edukaciniu muzikiniu spektakliu šalyje.

Ir, žinoma, kokia gi šventė be Kalėdų Senelio. Jo dovanų maišai buvo tokie dideli, kad vienas niekaip nebūtų panešęs, teko į pagalbą kviestis visą būrį zuikių (jais tapo teatro studijos „Mes“ jaunieji aktoriai).

Teisėja I. Baliukaitytė nudžiugino, kad dovanos bus dviejų dalių – žaislai ir saldainiai. Pasiimti žaislų vaikučiai lipo į sceną, o saldainius Kalėdų Senelis dalijo ir kartu nusifotografuoti atminimui kvietė į teatro fojė.

Kai dovanomis nešini mažieji laimingi iškeliavo namo, jauniesiems aktoriams suruošta padėkos vakarienė su picomis.

Labdaringa Kalėdų šventė nepasiturinčių Panevėžio rajono šeimų vaikams šiemet vyko trečius metus iš eilės. Idėjos autorė – R. Dambrauskaitė.

Saldainius į Kalėdų Senelio maišą šiemet „sudėjo“ ir teatro salę išnuomojo Savivaldybė, renginio organizacija ir žaislais pasirūpino teisėjos R. Dambrauskaitė ir I. Baliukaitytė. Jų iniciatyva savo vaikų naudotus, tačiau gerai išlaikytus žaislus labdarai sunešė Panevėžio miesto apylinkės ir Panevėžio apygardos teismų darbuotojai. Taip norėta paskatinti dalijimąsi, bendruomeniškumą.

„Juk tikroji labdara yra ne tada, kai atiduodi kitam tai, ko tau nebereikia, o tada, kai su mažiau turinčiu daliniesi tuo, kas pačiam artima ir brangu“, – sakė I. Baliukaitytė.

Renginį piniginėmis lėšomis taip pat parėmė notarai, Panevėžio Rotary klubai. Panevėžio muzikos mokykla šventei paskolino pianiną.

Panevėžio rajono savivaldybės informacija

 
Mano Krastas