NAUJIENOS

Naujos viltys dėl gamyklos Mikalavo kaime

Kategorija:

Miestas:
Dar 2013 metais Ignalinos rajone ir už jo ribų praskriejo žinia apie Naujojo Daugėliškio seniūnijos Mikalavo kaime statomą modernią medžio anglies gamyklą. Gamykla buvo pastatyta ir pradėjo darbą, tačiau vėliau didelės viltys subliuško, gamyba sustojo. Gamyklos atgimimas prasidėjo 2018 metais, kai ją įsigijo UAB „Onyks“. Naujieji savininkai yra iš Pietų Korėjos. Jie labai entuziastingai ėmėsi darbo, įvertino įrangą ir nusprendė, kad ji nėra tinkama ir turi būti keičiama.
Praeitą savaitę gamykloje apsilankė savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis. Jis susitiko su minėtos įmonės atstovais ir domėjosi būsima veikla bei perspektyvomis. Šiuo metu baigiami montuoti du katilai ir bus atliktas jų bandymas. Tikimasi, kad dar šią vasarą pastatyti 6 katilus ir įdarbinti apie 20 žmonių.  Pagrindinė gamyklos produkcija – buitiniam naudojimui skirta medžio anglis.
Medžio anglies gamybos įrangą montuojantys darbininkai atvykę iš Pietų Korėjos. Jie jau kelis mėnesius gyvena Lietuvos žiemos sporto centro viešbutyje. Gamyklos savininkai nusiteikę optimistiškai ir tiki sėkminga jos veikla.
 
 
Parengė Lina Kovalevskienė,
vyr. specialistė ryšiams su visuomene
 

  • Lankytinos vietos
  • Maršrutai
  • Edukacinės programos
  • Nakvynė


Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Mano kraštas

Partneriai