NAUJIENOS

Naujos sporto aikštelės šiemet bus įrengtos Ketvergiuose, Plikiuose ir Drevernoje

Kategorija:

Miestas:
Pagal Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijoje esančių sporto aikštelių atnaujinimo 2018–2020 m. programą šiemet 112 tūkst. eurų planuota skirti 4 sporto aikštelių atnaujinimui prie mokyklų Ketvergiuose, Plikiuose, Dituvoje ir prie buvusios mokyklos Drevernoje. Kiek anksčiau darbo grupė nusprendė, kad universalios sporto aikštelės jau šiemet tikrai bus įrengtos prie pagrindinių mokyklų Ketvergiuose ir Plikiuose. Iškilus klausimams dėl esamų aikštelių būklės Dituvoje ir Drevernoje, ketvirtadienį jų apžiūrėti nuvykusi darbo grupė, kuriai vadovavo už infrastruktūros plėtrą rajone atsakinga mero pavaduotoja Audronė Balnionienė, sprendė, kokius darbus čia reikėtų atlikti pirmiausia.
 
Išvažiuojamojo posėdžio metu paaiškėjo, kad krepšinio aikštelė prie Dituvos pagrindinės mokyklos šiuo metu yra geros būklės, reikia pakeisti tik krepšinio lentas. Mokyklos atstovai ir Priekulės seniūnė D. Bliūdžiuvienė informavo, kad vaikams labai reikalingi lauko treniruokliai, nes mokykla neturi savo sporto salės. Nutarta į šį prašymą atsižvelgti sudarant lauko ir vidaus treniruoklių aikštelių įrengimo Klaipėdos rajono seniūnijose programą. Darbo grupė dar planuoja apsilankyti Brožiuose ir Šukaičiuose. Bus diskutuojama, kuriame iš šių kaimų šiemet atsiras ketvirtoji universali sporto aikštelė.
 
Išvykos metu apžiūrėtas ir prie buvusios mokyklos Drevernoje esantis sporto aikštynas. Nuspręsta kartu su Architektūros ir urbanistikos skyriaus specialistais parengti šio aikštyno sutvarkymo projektą, pagal kurį čia turėtų atsirasti universali sporto aikštelė, erdvės vaikų žaidimams ir lauko treniruokliams. Darbo grupės nariai sutiko, kad visuomenės poreikiams skirtoje teritorijoje būtina suprojektuoti ir automobilių stovėjimo aikštelę, taip išsprendžiant dar vieną opią problemą – stovėjimo vietų trūkumą prie marių ar į renginius Drevernoje automobiliais atvykstantiems lankytojams.
 
Darbo grupė išklausė ir Venckų  bei Derceklių bendruomenių pirmininkų pageidavimus, kad šiuose kaimuose taip pat atsirastų daugiau erdvių fiziniam aktyvumui skatinti. Venckų kaimo bendruomenei pasiūlyta pagalvoti apie galimybę šiuo metu netoli gyvenamųjų namų esančią krepšinio aikštelę perkelti į visuomenės poreikiams suformuotą sklypą netoli bibliotekos. Ten jau įrengta tinklinio aikštelė, bendruomenė šioje teritorijoje švenčia kaimo šventes. Darbo grupės nariai turi viziją, kad vienoje vietoje galėtų atsirasti įvairaus amžiaus grupių žmonių poreikius tenkinančios laisvalaikio erdvės.
 
Rajone iš viso nuo 2016 metų atnaujinta 11 sporto aikštelių. Pagal ankstesnę krepšinio aikštelių atnaujinimo 2016–2017 m. programą, Klaipėdos rajone buvo atnaujintos 5 aikštelės: Priekulėje prie Ievos Simonaitytės gimnazijos, Kvietiniuose, Jaunimo g. 5, Gargžduose prie „Vaivorykštės“ gimnazijos bei Laukų gatvėje, Agluonėnuose prie Etnografinės sodybos. Taip pat rekonstruotos 2 krepšinio aikštelės, kurios nebuvo įtrauktos į sąrašą: Ginduliuose, nes prie šių darbų prisidėjo bendruomenė (paruošė pagrindus) ir Sudmantuose. Kūno kultūros ir sporto departamento lėšomis įrengtos dvi futbolo aikštelės Plikiuose ir Dituvoje. Girkalių bendruomenė, gavusi finansavimą iš tarptautinių projektų, atnaujino pusę aikštelės Girkalių kaime, Draugystės gatvėje.
 
Visi rajono gyventojai per dvejus praėjusius metus sulaukė ir kitų naudingų priemonių, kurios padeda sveikos gyvensenos entuziastams aktyviai sportuoti čia pat, savo aplinkoje.  Kiekvienoje seniūnijoje įrengta naujų lauko treniruoklių iš viso už 24 tūkst. eurų, kuriems įrengti aikšteles parinko pačios seniūnijos. Tačiau gyventojai nori nemokamai mankštintis ir šaltuoju metų sezonu. Taigi Kūno kultūros ir sporto plėtros programoje planuojama priemonė „Lauko ir vidaus treniruoklių įrengimas Klaipėdos rajono seniūnijose“. Seniūnijos pačios turės siūlyti turimas patalpas, kuriose būtų galima įrengti vidaus treniruoklius.

Gintarė Plungienė
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos
Ryšių su visuomene skyriaus specialistė

 
Nuotraukoje: Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Laima Kaveckienė, mero pavaduotoja Audronė Balnionienė, Sporto centro direktorius Vaidas Liutikas, Turto valdymo skyriaus vedėjas Audrius Kampas, Sveikatos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Ugnė Tamošauskienė, Drevernos seniūnaitė Irena Ukrinienė, mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, Priekulės seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė.
 

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Per ežerus

Virintos meandromis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė ŠalaševičiūtėReklama