NAUJIENOS
Joniškiečiai kuria savo tradicijas sostinėje

Naujos galimybės nemokamuose skaitmeninio raštingumo mokymuose

Kategorija:

Miestas:
Į Lietuvos miestų, miestelių bei kaimiškų vietovių bibliotekas nuo kovo mėnesio rinkasi gyventojai ne spaudos skaityti ar knygos grąžinti, tačiau dalyvauti skaitmeninio raštingumo mokymuose.
„Atėjau į pradedančiųjų mokymus tikėdamasis, kad įgysiu trūkstamų kompiuterinio raštingumo žinių”, – savo lūkesčiais dalinosi senjoras Saulius Stanišauskas, viešosios bibliotekos lankytojas. Paklausus, kaip jam sekėsi, ar mokymai atitiko lūkesčius, jis atsakė: „Mokymai buvo intensyvūs ir naudingi. Dabar teks skirti laiko savarankiškai pakartoti tai, ko mokiausi, ir bandyti pritaikyti įgytas žinias kasdieniame gyvenime”. Pasiteiravus Sauliaus, kokios papildomos temos jį domina, jis atsakė, kad ateityje norėtų sužinoti apie nuotraukų redagavimą, apie debesų kompiuteriją, tiesioginio bendravimo internetu programas.
Skaitmeninio raštingumo mokymuose gali dalyvauti visi Lietuvos gyventojai, vyresni nei 18 metų. Jie skirti asmenims, neturintiems skaitmeninio raštingumo žinių bei tiems, kurie nori turimas žinias pagilinti ar atnaujinti.
Pradedančiųjų mokymų programos dalyviai įgis pagrindinių naudojimosi skaitmeniniais įrenginiais (kompiuteriais, išmaniaisiais telefonais ar planšetiniais kompiuteriais) žinių ir įgūdžių, mokysis rengti tekstinius dokumentus, saugiai ir atsakingai naršyti internete, ieškoti aktualios informacijos, naudotis e. valdžios, e. verslo ir e. laisvalaikio paslaugomis, dalintis informacija bei bendrauti internetu su kitais.
Visi, norintys pagilinti žinias, kviečiami dalyvauti papildomose programose: „Būk aktyvus, unikalus ir verslus”, „Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas”, „Atsakingas turinio skelbimas internete ir saugus naršymas”, „Inovatyvus savęs pristatymas” ir „Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis”.
Mokymai rengiami Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos tinklo bibliotekose. Į juos galima registruotis telefonu 8-45 420379.
Šie mokymai, vyksiantys iki pat 2021 m. vasario, – tai viena projekto „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ veiklų.
Projektą įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Indrė Rapkevičienė

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija VingrienėReklama