NAUJIENOS
Toliau
Atgal

Nacionalinėje dailės galerijoje – vieša paskaita apie lenkų architektą Oskarą Hanseną

Kategorija:

Miestas:
Nacionalinėje dailės galerijoje – vieša paskaita apie lenkų architektą Oskarą Hanseną ir jo pirmąjį antimonumentą, skirtą Aušvico-Birkenau aukoms atminti
 
Vasario 2 d., penktadienį, 17.30 val. Nacionalinėje dailės galerijos auditorijoje vyks Londono universiteto Birkbeko koledžo lektorės Katarzynos Murawskos-Muthesius paskaita, kurioje bus pasakojama apie parodoje „Oskaras Hansenas. Atvira forma“ eksponuojamą O. Hanseno Aušvico-Birkenau paminklo projektą ir jo istoriją.
Paskaitoje K. Murawska-Muthesius kalbės apie O. Hanseno biografijos faktus, turėjusius įtakos „Atviros formos“ koncepcijos formulavimui, ir apie tai, kaip ši koncepcija buvo įkūnyta garsiame projekte „Paminklas kelias“ (1958) – pirmajame antimonumente, skirtame įprasminti Aušvico-Birkenau stovyklos aukas.
 
„Radikali Hanseno „Atviros formos“ koncepcija – tai kultūrinių mainų produktas, prisodrintas estetinės ir socialinės minties gijų, jai artimas istorinio avangardo imperatyvas – suartinti meną ir gyvenimą. Hanseną įkvėpė kelionės po pokario Europą, kurioje tvyrojo atstatymo dvasia, ir pažintys su ryškiausiais to meto modernistais: Pierre’u Jeanneret, Le Corbusier, Pablo Picasso, Fernand’u Léger, o taip pat su Henry’u Moore’u,“ – teigia lektorė. Remiantis paties autoriaus palikta užuomina, paskaitoje bus keliamas klausimas, ar galėjo Hanseno atviros formos koncepcijai turėti įtakos ir Vilniaus miesto, kuriame praėjusio amžiaus trečiame dešimtmetyje augo autorius, daugiaetniškumas bei multikultūriškumas?
 
Paskaita vyks anglų kalba. Renginys nemokamas, be registracijos.
 
PartnerisAdomo Mickevičiaus institutas (Varšuva)
Paskaita surengta bendradarbiaujant su Adomo Mickevičiaus institutu, veikiančio Culture.pl vardu, kaip tarptautinės kultūrinės programos, skirtos Lenkijos nepriklausomybės atgavimo šimtmečiui POLSKA 100, dalis.
 
Projektas yra daugiametės Lenkijos Respublikos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos finansuojamos programos „Niepodległa“ 20172021 m. dalis.
 
 
Nacionalinė dailės galerija, Konstitucijos pr. 22, LT-08105 Vilnius
 
 

  • Edukacinės programos
  • Nakvynė


Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Mano kraštas

Partneriai