Nacionalinėje dailės galerijoje – svetingas savaitgalis istorinėse Vilniaus parodose


Miestas:
Nacionalinėje dailės galerijoje – svetingas savaitgalis istorinėse Vilniaus parodose
Lapkričio 26 d. baigiamos rodyti didelio populiarumo sulaukusios NDG rudens sezono parodos: „Académiede Vilna – Vilniaus piešimo mokykla (1866–1915)“ ir „Vilnius. Topophilia. Vilniaus vaizdai iš advokatų kontoros „EllexValiunas“ kolekcijos“. Parodose pristatomos meno kūrinių kolekcijos pasakoja apie Vilniaus miestą kaip neišsenkantį vizualinių inspiracijų šaltinį ir kaip unikalų meninio švietimo centrą, XIX a. pabaigoje traukusį viso regiono jaunuolius studijuoti dailės pradmenų. Vilniaus piešimo mokyklos 150-ąsias įkūrimo metines mininčioje parodoje galima išvysti tokių pasaulinio garso menininkų, kaip ChaïmasSoutine’as, PinchusKrémègne’is, MichelisKikoïne’as, SchragaZarfinas ir kitų autorių darbus. Kitoje Vilniaus ikonografiją apžvelgiančioje ekspozicijoje – reti Lietuvos ir užsienio dailininkų sukurti Vilniaus vaizdai iš advokatų kontoros „EllexValiunas“ rinkinio.
 
Kviesdami suskubti apsilankyti parodose, lapkričio 24–26 d. skelbiame svetingą savaitgalį su edukacine programa, 20 centų kainuosiančiu bilietu ir dovanomis NDG paskyros sekėjams Instagrame.Svetingo savaitgalio programoje numatytos nemokamos ekskursijos po parodas ir edukaciniai užsiėmimai.
 
Svetingo savaitgalio renginių programa:
 
Lapkričio 25 d., šeštadienį:
12 val. kūrybinės dirbtuvės vyresnių klasių moksleiviams ir suaugusiems parodoje „Académiede Vilna – Vilniaus piešimo mokykla (1866–1915).“
14 val. nemokama ekskursija po parodą „Vilnius. Topophilia. Vilniaus vaizdai iš advokatų kontoros „EllexValiunas“ kolekcijos ” su kuratoreLaima Laučkaite.
 
Lapkričio 26 d., sekmadienį:
11 val.  nemokama ekskursija po parodą „Vilnius. Topophilia. Vilniaus vaizdai iš advokatų kontoros „EllexValiunas“ su NDG gidu.
 
14 val. nemokama ekskursija po parodą „Académiede Vilna – Vilniaus piešimo mokykla (1866–1915)“ su NDG gidu.
 
Kūrybinės dirbtuvės yra nemokamos, tačiau reikalinga registracija el. paštu: edukacija@ndg.lt. Registracija vyksta iki lapkričio 24  d., 18 val.
 
Ekskursijos yra nemokamos, tereikia nusipirkti galerijos lankytojo bilietą, tačiau būtina registracija el. paštu: edukacija@ndg.lt (laiške įrašant dalyvio vardą, pavardę ir telefono numerį) arba tel. (8 5) 219 59 61.
 
Iliustracijos: Parodų „Académiede Vilna – Vilniaus piešimo mokykla (1866–1915)“ ir  „Vilnius. Topophilia. Vilniaus vaizdai iš advokatų kontoros „EllexValiunas“ kolekcijos ”ekspozicijų fragmentai. ©LDM
 
Daugiau informacijos tel. (8 5) 212 29 97, www.ndg.lt
Nacionalinė dailės galerija, Konstitucijos pr. 22, LT-08105 Vilnius
 

Mano Krastas