Motorizuotajai pėstininkų brigadai „Žemaitija“ jau dveji metai

Kategorija:

Miestas:
Motorizuotajai pėstininkų brigadai „Žemaitija“ jau dveji metai
Sausio 12 d. paminėtos antrosios Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ įkūrimo metinės. Minėjimas prasidėjo Šv. Mišiomis Klaipėdos Marijos Taikos karalienės bažnyčioje, kurias aukojo Klaipėdos įgulos vyresnysis kapelionas komandoras leitenantas Remigijus Monstvilas.
 
Brigados antrųjų veiklos metų minėjimo šventinėje rikiuotėje dalyvavo Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, padalinių vadai ir kviestiniai svečiai. Brigados vadas pulkininkas Artūras Radvilas pasveikino brigados karius, trumpai apžvelgė praėjusių metų veiklą ir padėkojo už metų pasiekimus. Rikiuotės metu brigados kariams buvo įteikti apdovanojimai, bei aukštesni kariniai laipsniai.
 
„Pirmieji, besikuriančios brigados gyvavimo metai nebuvo lengvi, tačiau ir antrieji atnešė nemažiau įvairių iššūkių. Brigadai teko susidurti su ypatingai svarbiais ir sudėtingais plėtros procesais. Vienas iš didžiausių iššūkių - Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono įkūrimas, parengta būtina infrastruktūra laikinoje dislokacijos vietoje Radviliškyje,  kurioje 2017 m. gruodžio 4 d. tarnybą pradėjo nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai. Šiandien batalione tarnaujantis šimtas jaunuolių – tai įrodymas, jog viską atlikome tinkamai. Antrasis iššūkis - tai papildomų nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių kuopų ir jiems reikalingų sąlygų suformavimas LDK Kęstučio ir LDK Butigeidžio dragūnų batalionuose, bei tiesioginiame Brigados pavaldume esančių Žvalgybos ir Prieštankinės kuopų. Ypač didelis ir svarbus jaunesniųjų vadų indėlis dirbant su pradėjusiais tarnauti jaunuoliais. Trečias brigadai tekęs iššūkis - tai sistemingas kovinis rengimas ir eilė nacionalinio ir tarptautinio lygmens pratybų, skirtų karinei kompetencijai tobulinti. Visa tai leido brigadai pasiekti ganėtinai rimtą operacinį pajėgumą planuoti ir vykdyti įvairaus pobūdžio karines operacijas. Vasarą įvykęs brigados kovinės vėliavos įteikimas taip pat simbolizavo dar vieną reikšmingą Brigados istorijos etapą. Šiemet atlikti brigados plėtros žingsniai ypatingai padidino kariuomenės matomumą, sudarė sąlygas didesniam ir glaudesniam tarpinstituciniam bendradarbiavimui bei jaunimo pasirengimui krašto gynybai Žemaitijos regione“,  - brigados pasiekimai dalinosi brigados vadas pulkininkas Artūras Radvilas.
 
Ko gero pačiu įstabiausiu metų kovinio rengimo renginiu tapo tarptautinės pratybos ,,Sąjungininkų dvasia VII“ Vokietijoje, JAV mokymo vadavietėje Europoje. Pratybų metu štabo kariams teko pademonstruoti ypatingą profesionalumą vadovaujant skirtingų šalių ir funkcijų batalionams, veikiantiems realiame mūšio lauke. Šios tarptautinės pratybos, trukusios tris savaites, buvo puiki galimybė įgyti naujos patirties ir išbandyti savo jėgas. Metų eigoje brigados vienetams teko bendradarbiauti su Čekijos ir Portugalijos rotacinių pajėgų kariais, dislokuotais Lietuvoje. Taip pat tęsiamas glaudus bendradarbiavimas su JAV Pensilvanijos Nacionalinės gvardijos kariais.
 
Šiuo metu brigadą „Žemaitija“ sudaro vadovybės štabas, štabo, ryšių, žvalgybos ir prieštankinė kuopos, bei trys batalionai: Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų (Klaipėdoje), Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotasis pėstininkų (Tauragės r.) ir Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionas (Radviliškis). Šiais metais pradedamas formuoti ketvirtasis – Lietuvos kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas.
 
Lauros Skiezgilienės nuotrauka
 
Krašto apsaugos ministerija
Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamentas
Visuomenės informavimo skyrius  

Mano Krastas