NAUJIENOS

Molėtai pasiruošę! O Jūs?

Kategorija:

Miestas:
Vos pašildžius saulei ir ryškiau sumirguliavus mėlynumu ežerams, Molėtuose sujudimas, kurį pajutę vietiniai gyventojai su šypsena pagalvoja: „Prasideda...“. Kas prasideda? Turizmo sezonas!
 
Molėtai pasiruošę...
„Molėtai turizmo sezonui pasiruošę“, –  taip trumpai savo sprendimą paskelbė gegužės 11 dieną infoture po Molėtų rajoną dalyvavę kelionių agentūrų, dirbančių su atvykstamuoju ir vietiniu turizmu, bei Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos atstovai, 15 min. portalo žurnalistai. Infoturo „Na Malėtų link Utenas“ metu svečiams buvo pristatytas „Dubingių žirgynas“ ir jo gyventojai: nuostabūs žirgai, alpakos, kengūrų šeima, kupranugaris ir asiliukas, stručiai; Asvejos regioniniame parke aplankytas Jurkiškio upelio pažintinis takas, neaplenktas „Žalvario parkas“, ragauta žuvienė Mindūnų ežerų žvejybos muziejuje, įkopta į Labanoro apžvalgos bokštą.
 „Mes pasiruošę“, –  paklaustas apie artėjančią vasarą, sako V. Štelbys, Lietuvos kaimo turizmo asociacijos Molėtų skyriaus pirmininkas. Daugeliui poilsis kaimo turizmo sodyboje tampa kasmetine tradicija - nors trumpam, nors savaitgaliui... Vis daugiau svečių kaimo turizmą atranda kaip ramų, pažintinį šeimyninį poilsį. Tokie svečiai reiklesni, dažniau renkasi kokybiškesnes, aukštesnio lygio sodybas.  Į tai reaguodami savininkai gerina paslaugos kokybę. Laimi tie, kurie įdomiau, garsiau ir išradingiau pasiūlo daugiau ir įdomesnių kultūros, gamtos objektų, pramogų. Svečiai darosi vis labiau išprusę – iš anksto domisi, renka informaciją, bet tuo pačiu ir spontaniškesni – bet kokia žinutė (pvz. socialiniuose tinkluose) paskutiniu momentu gali kardinaliai pakeisti atostogų planus“.
„Mes pasiruošę“, – sako Molėtų krašto muziejaus direktorė V. Kazlienė. Mindūnai – ežeringiausias Molėtų kampelis. Todėl čia lankytojai gali susipažinti su vieninteliu Lietuvoje Ežerų žvejybos muziejumi. Čia saugomi viduramžių laikų luotai, plokščiadugnės eldijos, įvairiausios senovinės gaudyklės. Žvejas mėgėjas gali susipažinti su visais etnografinės žvejybos įrankiais, kurių amžius gali siekti virš šimto metų. Mažiau besidomintiems žūklės įranga siūlome susipažinti su žvejo buitimi, Z kartos atstovus kviečiame susipažinti su šiuo muziejumi per žaidimą-mobilią aplikaciją „Ežerų žvejybos muziejus“, būtinai aplankyti „Smart ežerų žvejybos muziejaus ekspoziciją“, pasigėrėti molėtiškių žvejų pasaulio čempionų prizais. Šalia esančiame Molėtų krašto amatų centre galima užsisakyti skaniausią šiame krašte žuvienę, pasimokyti pinti bučius, nerti tinklus, pasigaminti keramikinį suvenyrą ir pan. Neįtikėtina, bet Mindūnuose laukia dar vis nauja prabangi vieno iš garsiausių Lietuvos medžiotojų Antano Truskausko dovanota medžioklės trofėjų kolekcija.
Alantos dvaro muziejus-galerija vasarą pristatys amžiaus atradimą:  du Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje atrastus Alantos dvaro paveikslus: „Didikė iš Pac-Pomarnackų giminės su kanarėle“ ir „Didikas iš Pac-Pomarnackių giminės su baltu žabo“.
„Mes pasiruošę“, – sako ir Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro direktorė D. Kulienė. Ilginamas darbo laikas, svetainėje www.infomoletai.lt pateiktos naujos edukacinės programos, kelionių po Molėtų rajoną paketai. Turistų laukia naujai atidaryta meno ir suvenyrų parduotuvė, ir, žinoma, darbuotojai, kurie pasiruošę atsakyti į turistų klausimus, suteikti rūpimą informaciją.
 
Ar pasiruošę Jūs?
Pasivaikščioti pirmą sezoną savo grožį demonstruojančiu Jurkiškio upelio pažintiniu taku (1,5 km) – vienu įdomiausių ir įspūdingiausių Asvejos regioninio parko gamtos objektų? Upelio vagoje guli valstybės saugomas gamtos paveldo objektas – Jurkiškio akmuo, turintis dar ir „Puntuko vaiko“ vardą.

Įkopti į aukščiausią Lietuvoje Labanoro apžvalgos bokštą, kur iš paukščio skrydžio atsiveria Siesarčio hidrografinis draustinis, vaizdingiausias Aukštaitijoje Lakajų kraštovaizdžio draustinis, kuris driekiasi miškingų kalvų apsuptais Baltųjų ir Juodųjų Lakajų ežerų duburiais, pasižymi unikaliais pusiasaliais, salomis?
Paragauti skanios kavos ir vietinio alaus, pamatyti, kaip gaminamas muilas, pasilepinti veido ir kūno masažais, daugiau sužinoti apie armonikas ar išmokti Salsa žingsnelių, paprasčiausiai pasivaikščioti po Molėtus, lydint gidui.
Pasiruošę?  Puiku! Molėtai  – kuriuose viskas tikra – laukia svečių!
 
 
Molėtų TVIC informacija
 

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama