NAUJIENOS

Moksleivių dainų šventėje gausus telšiečių būrys

Kategorija:

Miestas:
Šiemet Lietuvos sostinėje Vilniuje vyko aštuntoji Lietuvos moksleivių dainų šventė „Tu mums viena“. Koncertuose dalyvavo per 22 tūkst. moksleivių iš visos Lietuvos, Telšiams – Lietuvos kultūros sostinei 2016 atstovavo beveik 250 jaunuolių.
Pirmąją renginio dieną LR Seime atidaryta mokinių kūrybos darbų paroda, vyko laureatų bei jų mokytojų apdovanojimai, dalyvių repeticijos.
Vingio bei Kalnų parkuose, „Siemens“ arenoje suorganizuoti didžiausi šventės renginiai: liepos 6-ąją – Dainų diena, liepos 8-tąją – Šokių diena, o šeštadienį vyko finalinis ansamblių vakaras.
Kartu su gausiai Lietuvos moksleivių šventėje dalyvaujančiais telšiškiais mokiniais išvyko meno kolektyvų vadovai, juos lydintys asmenys ir darbo grupė. Telšių rajono savivaldybėje birželio pabaigoje aptarti aktualių šventės organizacinių klausimų rinkosi miesto ir rajono meno kolektyvų vadovai bei darbo grupės nariai. Palinkėta visiems delegacijos nariams vadovautis vienos iš Dainų šventės ansamblių vakaro koordinatorės Ingos Kriščiūnienės išsakyta mintimi „Gero susiklausymo. Linksmų, padūkusių vaikų, gerų organizatorių. Išgyvensime ir šią šventę, o jau nuo mūsų priklausys kaip: ar bambėdami dėl kiekvienos smulkmenos, ar linksmindamiesi...“
Be abejo, organizuojant tokio masto išvyką į Vilnių kilo daug įvairiausių spręstinų problemų: nuo apgyvendinimo ir maitinimo iki sceninio rekvizito ir meninių sprendimų. Tačiau Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas viliasi, jog moksleivių patirti įspūdžiai ir išgyventos emocijos atpirko buvusius nesklandumus.
Pasidžiaugta, kad prieš išvyką į Vilnių kolektyvų vadovai organizavo susitikimus su mokinių tėveliais, jiems teikė visą informaciją ne tik prieš renginį, bet ir visos šventės metu.
Telšių rajono savivaldybės kultūros centro direktorė Birutė Juozapavičienė pasakojo, jog šventė buvo nuostabi, o iš Telšių kartu keliavę vaikai – dar geresni. „Vaikai dėkojo vadovams, kad atsidūrė Dainų šventėje, paragavo turisto duonos, atrado naujus muziejus. Siekiant rezultatų intensyvus darbas vargino, bet, nepaisant to, vaikų akys žibėjo, jie džiaugėsi išvyka į sostinę. Kai kuriems tai buvo pirmoji kelionė be tėvų. Vaikai nuolat bendraudavo su tėveliais, informuodavo juos apie prabėgusią dieną. Mokiniai, pamatę šventės grožį, pamiršo visą savo nuovargį. Negalime skųstis nei labai prastomis apgyvendinimo sąlygomis, nei išskirtinai nekokybišku maitinimu. Šv. Kristoforo gimnazija, esanti beveik Vilniaus miesto centre, mus maloniai priėmė ir pamaitino. Be abejo, nedidelių nesklandumų pasitaikė, bet viską pavyko išspręsti. Nuotaiką šiek tiek gadino permainingas oras “.
Pirmą kartą Dainų šventėje dalyvavusios Akvilės mama Jūratė prisipažino, jog vaiką išleido su nerimu: „Tai pirmoji tokia vaiko išvyka. Labai išgyvenau ir rūpinausi, kad tik jai viskas būtų gerai, kad visiems vaikams sektųsi šventėje“, – sakė ponia Jūratė.
Prieš koncertų ciklą šalies sostinėje telšiškius, gyvenančius Šv. Kristoforo gimnazijoje, nešinas saldžiomis lauktuvėmis aplankė Telšių rajono meras P. Kuizinas. Jis susitiko su ten apsistojusiais Lietuvos moksleivių dainų šventės „Tu mums viena“ dalyviais ir vadovais, atstovaujančiais Telšiams. Merą moksleiviai iškart pažino ir pasitiko jį su šypsena, mielai bendravo.
Kartu su visa delegacija rajono vadovas dalyvavo Valstybės (Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos minėjime Simono Daukanto aikštėje, prie Prezidentūros. Vienybės jausmas tarp žemaičių būnant Vilniuje, anot P. Kuizino, vertas pagarbos. „Kai matai, kaip nuoširdžiai mūsų žmonės didžiuojasi Telšiais Lietuvos sostinėje, tai motyvuoja dar labiau stengtis dirbti rajono labui ir pateisinti jų lūkesčius. Juk vienybė – didelė jėga. Ne veltui šiais žodžiais baigiasi Lietuvos „Tautiška giesmė“, o mes esame gyvas liudijimas“ – kalbėjo rajono vadovas.
Kaip Lietuvos moksleivių dainų šventėje sekėsi telšiškiams domėjosi ir Seimo narys Valentinas Bukauskas. „Dėkoju visiems, kurie skiria savo laiką tam, kad Telšiai būtų tinkamai atstovaujami Lietuvos moksleivių dainų šventėje: tiek vadovams, tiek organizatoriams, tiek vaikams ir jų tėveliams“, – sakė Valentinas Bukauskas.

 
Telšių rajono savivaldybės informacija
 

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama