NAUJIENOS

Moksleiviams – pažintinė žuvininkystės programa

Kategorija:

Miestas:

Siekdama supažindinti Lietuvos moksleivius su akvakultūra, Žemės ūkio ministerija įgyvendina bandomąją pažintinę žuvininkystės programą. Programos dalyviai jau dalyvavo pažintinėse pamokose su lektoriumi, lankė akvakultūros, žuvivaisos ūkius ir profesinio ugdymo įstaigą, kur galėjo savo akimis pamatyti, pagauti ir pačiupinėti eršketą ar ūsuotąjį šamą.

Tokios edukacijos programos dalyviams leidžia iš arti pamatyti veisiamas ir auginamas žuvis, jų auginimo aplinką, susipažinti su pačiu profesiniu mokymu bei moderniomis galimybėmis.

Žuvininkystės praktinio mokymo centras programos dalyviams demonstruoja žuvų auginimo sistemas, kuriose yra auginami europiniai šamai, eršketai, upėtakiai ir peledės, pristato recirkuliacinių sistemų įrangą, ikrų inkubavimo technologijas, žuvies perdirbimo cechą bei pasakoja apie šioje profesinio mokymo įstaigoje jau vykdomas pažintines žuvininkystės srities iniciatyvas.

Kitais metais ketinama programą tęsti ir praplėsti – pasiūlyti joje dalyvauti didesniam mokyklų skaičiui.

Programa yra Europos Komisijos iniciatyvos „Išauginta Europos Sąjungoje“ dalis. Jos tikslas – plėsti programos dalyvių žinias apie akvakultūros sektorių, skatinti Lietuvos akvakultūros ūkiuose išaugintų žuvininkystės produktų vartojimą, informuoti apie verslo bei karjeros galimybes akvakultūros sektoriuje.

ŽŪM inf.


Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Per ežerus

Virintos meandromis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus VareikisReklama