NAUJIENOS

Ministras A. Monkevičius: svarbiausias tikslas – suderinti valstybės poreikius ir abiturientų pasirinkimus

Kategorija:

Miestas:

Balandžio 12 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje įvyko pasitarimas dėl 2019 m. priėmimo į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose. Pasitarime dalyvavo Ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius, Sveikatos  apsaugos, Žemės ūkio ministerijų atstovai, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša.

„Mūsų svarbiausias tikslas – suderinti valstybės poreikius ir abiturientų pasirinkimus. Esu dėkingas suinteresuotų ministerijų atstovams, suprantantiems ir palaikantiems šį bendrą siekį. Siekiame, kad šių metų priėmimas į valstybės finansuojamas vietas būtų tikslingas ir didėtų valstybei svarbiose kryptyse“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Numatoma, kad sprendimą  dėl 2019 m. priėmimo į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose skaičiaus Vyriausybė priims balandžio 15 d.

Planuojant priėmimą į valstybės finansuojamas vietas atsižvelgiama į šalies ūkio poreikius, absolventų įsidarbinimo rodiklius, socialinių partnerių, darbdavių siūlymus.

Šių metų priėmimo į valstybės finansuojamas studijų vietas aukštosiose mokyklose planas rengiamas atsižvelgiant į tai, kiek 2018 m. suplanuotų vietų buvo užpildyta. Pernai buvo planuota priimti į 7661 pirmakursį į valstybės finansuojamas vietas universitetuose ir 8830 kolegijose. O priimta 6867 universitetuose ir 4831 kolegijose. Numatoma, kad šių metų priėmimui skirtų studijų vietų skaičiai bus didesni už pastaruosius.

 

Komunikacijos skyrius


  • Lankytinos vietos
  • Maršrutai

Šilutės krašto muziejai

Juknaičių parkasPolitikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Mano kraštas

Partneriai