NAUJIENOS
Toliau
Atgal

Miestas apsivalo nuo apleistų kioskų

Kategorija:

Miestas:
Klaipėdos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius pastaruoju metu  gauna nemažai nusiskundimų dėl mieste stovinčių apleistų kioskų. Gyventojai nepatenkinti, kad tokie statiniai darko miesto vaizdą, dažnai prie jų būriuojasi asocialūs asmenys, neprižiūrimi kioskai kelia grėsmę vaikams, laipiojantiems  jų stogais.
 
Savivaldybės administracijoje dėl pavienių tokio pobūdžio skundų buvo imtasi veiksmų, tačiau akivaizdu, kad apleistų kioskų mieste yra ir daugiau. Leidimai prekiauti tokiuose vietose nebeišduodami ir nebus išduodami ateityje, maža to, tokie kioskai stovi valstybinėje žemėje ir žemės naudojimo teisės nėra įformintos, žemės nuomos mokesčiai nėra mokami. Atsižvelgiant į šias aplinkybes, savivaldybės specialistai renka informaciją apie šiuos statinius ir imsis jų nukėlimo.
 
Viešosios tvarkos skyrius minėtą informaciją renka įvairių patikrinimų metu, tačiau prašo ir  miesto gyventojų, kurie savo aplinkoje ar kitose miesto vietose pastebi apleistus ir nenaudojamus kioskus pranešti Viešosios tvarkos skyriui telefonais (8 46) 218 559 ir (846) 219 543 arba elektroniniu paštu  viesojitvarka@klaipeda.lt
 
Viešosios tvarkos skyrius yra atsakingas už Miesto tvarkymo ir švaros taisyklių kontrolę, todėl nustatęs apleistų kioskų savininkus turi teisę taikyti  baudas, kurių dydis gali  siekti iki 579 eurų  (šiuo atveju gali būti baudžiama už neeksploatuojamų įrenginių, laikinų statinių statymą ir laikymą miesto teritorijoje be leidimo ir kt.)
 
Specialistai ragina nenaudojamų kioskų savininkus pasirūpinti savo turtu ir nukelti kioskus nelaukiant neigiamų teisinių pasekmių. Atkreiptinas  dėmesį, kad tokių kioskų savininkai, laikydami nenaudojamus kioskus, gali būti vertintini ir kaip asmenys savavališkai naudojantys valstybinę žemę ir nemokantys už ją mokesčių.
 
Pageidavimą nemokamai pergabenti nebenaudojamus kioskus į savo teritoriją  pareiškė Klaipėdos gyvūnų globos namai  VŠĮ „Būk mano draugas“. Tuo rūpinasi ir Brigantinosseniūnaitė Ligita Guldupienė(tel. 8612 54620). Jau kelių Baltijos ir Taikos pr. stovinčių nebenaudojamų kioskų savininkai sutiko perduoti statinius minėtai organizacijai.
 
Praėjusiais metais, Klaipėdos savivaldybė išdavė 10 prekybos kioskuose leidimų, šiemet jau patvirtintos 7  tokios prekybos vietos. O apleistų kioskų mieste galėtų būti apie 10.

Savivaldybės Viešųjų ryšių poskyrio inf.

  • Edukacinės programos
  • Nakvynė


Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė
Mano kraštas

Partneriai