NAUJIENOS
Toliau
Atgal

Marijampoliečius žavėjo jaunimo simfoninio orkestro iš Vokietijos profesionalumas

Kategorija:

Miestas:
Marijampolės kultūros centre koncertavo Jaunimo simfoninis orkestras „Bremen -Mitte“ iš Vokietijos Brėmeno miesto.
Marijampoliečius sužavėjo 70 jaunų orkestro muzikantų, kurių amžius nuo 14 - 22 metų,  profesionaliai atlikta koncertinė programa.
Koncerte skambėjo spalvinga N. W. Gade uvertiūra, dramatiška A. Brucknerio simfonija, ekspresyvus Felikso Mendelssohno kūrinys – koncertas orkestrui ir smuikui, kurį atliekant  išskirtinio  klausytojų dėmesio sulaukė jaunoji smuikininkė Charlotte Freitag.
Orkestras žiūrovus nustebino ne tik profesionaliu muzikiniu skambesiu, nuostabiu susigrojimu, bet ir jaunatvišku kolektyvo brandumu.
Susirinkusius klasikinės muzikos mėgėjus žavėjo ir orkestro vadovas bei dirigentas Martinas Lentzas, kuris su šiam kolektyvui vadovauja nuo 2012 metų, o anksčiau dirbęs su Hamburgo kameriniu orkestru bei įkūręs Vokietijos Nacionalinio muzikos edukacijos orkestrą.
Jaunas ir kūrybingas kolektyvas su koncertiniais turais lankėsi Prancūzijoje, Ispanijoje, Danijoje, Italijoje Norvegijoje, Portugalijoje,  Rusijoje, Austrijoje, Škotijoje ir Turkijoje bei kitose šalyse, o 2016 metais orkestras rengia koncertinį turą Baltijos šalyse.
Susirinkusių klasikos mėgėjų gausių aplodismentų palydėtas Brėmeno jaunimo simfoninio orkestro „Bremen - Mitte“ koncertas Marijampolėje pirmas, bet ne vienintelis Lietuvoje. Liepos 2 d. Raudondvario dvare, akordeono virtuozo Martyno Levickio iniciatyva, orkestras su dainininke Rūta Ščiogolevaite pristatys programą „Klasikos garsų alchemija“, kurioje skambės ir nauji jaunųjų muzikantų atliekami  kūriniai.
 
.
D. Micutienės nuotraukos
 
Marijampolės savivaldybės administracijos
Viešųjų ryšių tarnyba
 
  • Edukacinės programos
  • Nakvynė


Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Mano kraštas

Partneriai