NAUJIENOS

Maistą perkantiems internetu – daugiau informacijos apie pardavėją

Kategorija:

Miestas:

Nuo šiol parduodantiems maisto produktus internetu bus privalu skelbti duomenis apie leidimą teikti šias paslaugas.

Siekdama sumažinti šešėlinės ekonomikos mastą prekybos sektoriuje, Vyriausybė patvirtino Mažmeninės prekybos taisyklių pakeitimą, kuris įsigalios nuo š. m. gegužės 1 d. Tai suteiks daugiau garantijų vartotojams, kad veikla vykdoma legaliai, o maisto produktai pagaminti ir tvarkomi laikantis higienos bei kitų reikalavimų.

Vartotojui prekes nuotoliniu būdu parduodantys asmenys, dirbantys pagal individualios veiklos pažymą ar verslo liudijimą, turės nurodyti šių dokumentų numerį, o parduodantieji maisto produktus – ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) nustatyta tvarka registruoto ar patvirtinto maisto tvarkymo subjekto numerį.

VMVT duomenimis, šiuo metu užregistruoti 789 ūkio subjektai, prekiaujantys maisto produktais internetu.

VMVT pernai  patikrino daugiau kaip 450 internetinės prekybos skelbimų. Jie buvo tikrinami tiek atliekant apklausas telefonu, tiek vykstant į skelbimuose nurodytas prekybos ar maisto produktų gamybos vietas. Nustatyta, kad  VMVT išduotus leidimus šiai veiklai turėjo tik 5 proc. patikrintų prekiautojų. Be to, skelbimuose buvo pateikta daug vartotojus klaidinančios informacijos, pvz., nurodyta, kad parduodami ekologiški maisto produktai, tačiau nei ūkis, nei jame vykdoma veikla nesertifikuoti kaip ekologiški.

VMVT primena, kad jei maisto produktais prekiaujantys asmenys neturi tiesioginio kontakto su maistu (pvz., administruoja interneto puslapį ar kt.), tokią veiklą pakanka užregistruoti, t. y. pranešti VMVT padaliniui, kurio teritorijoje ši veikla bus vykdoma.

Jei maisto tvarkytojas jį gamina, sandėliuoja, išvežioja  ir kt., tuomet reikalingas Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimas. Jis reikalingas ne tik veiklai, bet ir maisto tvarkymo (gamybos, sandėliavimo ir kt.) patalpoms. Šiuos pažymėjimus išduoda teritorinės VMVT pagal veiklos vykdymo vietą.

Daugiau informacijos kaip užregistruoti maisto tvarkymo veiklą ar gauti Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą galima rasti čia: http://vmvt.lt/maisto-sauga/verslui/dokumentai-pradedant-veikla.

 

Žemės ūkio ministerijos inf

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama