Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos narys A.Butkevičius: individuali veikla apmokestinta atsižvelgus į smulkiojo verslo interesus


Miestas:
Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos narys A.Butkevičius: individuali veikla apmokestinta atsižvelgus į smulkiojo verslo interesus

Ketvirtadienį Seime svarstyti ir priimti Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo dalies dėl individualios veiklos pajamų apmokestinimo sprendimai, kuriuos inicijavo Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos narys Algirdas Butkevičius. Dar lapkričio mėnesį A.Butkevičius įregistravo pasiūlymą pagal kurį siūlyta įtvirtinti nuo 10 tūkst. iki 20 tūkst. eurų padidintą ribą, iki kurios individualios veiklos apmokestinamosioms pajamoms bus taikomas 5 proc. gyventojų pajamų mokesčio tarifas.

Iš pradžių tokiam pasiūlymui nepritarė Seimo Biudžeto ir finansų komitetas, o „valstiečių ir žaliųjų“ atstovai siūlė 15 tūkst. eurų ribą. Tačiau A.Butkevičius tikėjosi, jog jo pasiūlymo paskatinti koalicijos partneriai persigalvos, taip ir įvyko.

„Džiaugiuosi, kad svarstymo metu kolegos suprato, kaip svarbu palaikyti smulkiuosius verslininkus, susikuriančius sau darbo vietas. Priimtas sprendimas padidinti ribą, iki kurios individualios veiklos apmokestinamosioms pajamoms būtų taikomas 5 proc. gyventojų pajamų mokesčio tarifas, pakeičiant ją iš 10 tūkst. eurų per metus į 20 tūkst. eurų. Tai padės paskatinti smulkųjį verslą“, - sako A.Butkevičius.

Taip pat svarstymo metu pritarta parlamentaro A.Butkevičiaus inicijuotam pasiūlymui nemažinti ribos, bet palikti šiuo metu įstatyme nustatytą 45 tūkst. eurų ribą, iki kurios individualios veiklos pajamas galima apmokestinti fiksuotu pajamų mokesčiu (t.y. įsigijus verslo liudijimą).

Parlamentaras Algirdas Butkevičius, įregistravęs tokį pasiūlymą, teigė esąs įsitikinęs, jog nemažinant ribos su verslo liudijimais dirbantiems žmonėms jiems nebus užkraunama didesnė našta.

Ketvirtadienį priimto įstatymo pakeitimais individualios veiklos apmokestinimas priklausys nuo per metus gaunamų apmokestinamų pajamų  dydžio, o ne nuo profesinės veiklos rūšies, kaip įtvirtinta šiuo metu.

LSDD frakcijos narys Algirdas Butkevičius 


Mano Krastas