Lietuvos regionai subrendo pokyčiams. Tauragėje – Regionų lyderystės forumas

Kategorija:

Miestas:
Lietuvos regionai subrendo pokyčiams. Tauragėje – Regionų lyderystės forumas
Lapkričio 10 dieną Tauragėje vyko Regionų lyderystės forumas, kuris surengtas siekiant skatinti regionų savivaldybes imtis iniciatyvos, dalintis idėjomis, profesionalų patirtimi ir žiniomis formuojant regioninę politiką. Forume daugiau kaip 20 Lietuvos lyderių dalijosi įžvalgomis ir idėjomis, skatinsiančiomis regionų gyventojus ir savivaldos atstovus keisti požiūrį į regionus diegiant inovacijas ir formuojant regionų politiką.
Forumo dalyvius pasveikino Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis. Meras padėkojo gausiai susirinkusiems renginio dalyviams ir pranešėjams, palinkėjo rezultatyvaus darbo ir turiningų diskusijų.
Pranešimus apie regionų lyderystę, kaip Lietuvos ekonominio augimo variklį, pristatė Gitanas Nausėda, finansų analitikas, SEB banko prezidento patarėjas, Marius Vaščega, Europos komisijos atstovybės Lietuvoje Ekonomikos valdysenos pareigūnas.
Panelinėje diskusijoje apie tai, kaip regionai gali prisidėti prie spartesnio Lietuvos ekonomikos augimo, dalyvavo Gitanas Nausėda, Marius Vaščega, Tauragės industrinio parko verslo plėtros direktorius, Tauragės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų ir strateginio planavimo komiteto pirmininkas Darius Stankus, Tauragės apskrities verslininkų asociacijos pirmininkė Giedrė Stulginskienė.
Gitanas Nausėda teigė, kad savo pranešime akcentavo opiausias dabartines regionų problemas ir veiklos koordinavimo tarp atskirų savivaldybių trūkumą. Pasak finansų analitiko, ypač svarbu didinti teritorinį darbo jėgos mobilumą, kuris leistų geriau suderinti darbo jėgos pasiūlą ir paklausą konkrečiose savivaldybėse. Regionų atotrūkio mažinimas yra vienas iš pagrindinių skurdo mažinimo kelių, kadangi daugeliu atveju socialinė atskirtis yra regioninės atskirties pasekmė. Regionų judėjimą į priekį paspartintų konkurencijos tarp savivaldybių stiprinimas pagal aiškią kiekybiškai išmatuojamų ekonominių-socialinių rodiklių sistemą.
Pranešimus „Globalūs regionai. Iš ko sudaryta Tavo tapatybė?“ pristatė Roma Žakaitienė – Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė ir Jurgis Didžiulis – visuomenės veikėjas, lietuvybės skleidėjas pasaulyje. Roma Žakaitienė pristatėbendrą Lietuvos savivaldybių asociacijos ir Tauragės rajono savivaldybės projektą – „Globalūs regionai – Globali Tauragė”. Įgyvendinant šį projektą, sukurtaplatformaglobali.taurage.lt, kuri padės bendrauti su išvykusiais tautiečiais, ir kurioje bus skelbiama jiems aktuali informacija.
Panelinėje diskusijoje šia tema dalyvavo Linas Stankus – Backto.lt projekto vadovas, Agila Barzdienė – JPP ,,Kurk Lietuvai” programos vadovė, Eglė Verseckaitė –  ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Ekonomikos ir politikos programos vyr. lektorė, Tomas Vengris – kino filmų kūrėjas, Dovydas Kaminskas – Tauragės rajono savivaldybės mero patarėjas.
Pranešimą apie regionų specializaciją, savivaldybių indeksą per regionų lyderystės prizmę pristatė Žilvinas Šilėnas – Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas.
Pranešimą apie cleantech (švarių technologijų) sektoriaus galimybes Lietuvoje ir kaip per tą prizmę atrodo Tauragė, pristatė Žygimantas Zabieta –Global Shapers atstovas, nepriklausomas ekspertas, išmaniuosius sprendimus miestui pristatė Marius Kairys – UAB ,,Energijos sprendimų centras“ komercijos direktorius. Šia tema taip pat vyko panelinė diskusija.
Pranešimus apie inovacijų sklaidą regionuose, taip pat ir Tauragėje, kūrybiškumo diegimąpristatė Vladas Lašas – inovatorius, verslininkas, vizionierius irGediminas Tamulynas, tauragiškis, audiovizualinės komunikacijos agentūros ,,WideWings” įkūrėjas.
Forum metu klubas ,,CityAlumni“ kvietė tauragiškius prisijungti prie Tauragės Alumni bendruomenės ir prisidėti prie kitų iniciatyvų savo gimtajam kraštui kūrimo.
Renginio pabaigoje forumo dalyviams koncertavo Jurgis Didžiulis.
 
Izolina Turauskienė
Mano Krastas