NAUJIENOS

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena Vilkaviškio rajone pažymėta smagiai ir įdomiai

Kategorija:

Miestas:
Kovo 11-ąją nuo pat ryto Vilkaviškyje ir kitose rajono vietose vyko renginiai, skirti paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Didi Lietuvos valstybės ir mūsų visų šventė šįkart paminėta išradingomis akcijomis, netikėtais pasirodymais, įvairiomis veiklomis, skirtomis tiek kultūros mylėtojams, tiek aktyvaus sporto entuziastams.
Šventinis rytas Vilkaviškyje prasidėjo įspūdinga Valstybės vėliavos kelione po pagrindines miesto gatves ir gatveles. Pagarbiai ir išdidžiai Valstybės vėliavą po miestą vežiojo žadą atimanti Vilkaviškio baikerių klubo kolona. Lydimi griausmingais motociklų garsais, apvežę Lietuvos trispalvę po Vilkaviškio miestą, baikeriai kelionę užbaigė centrinėje miesto aikštėje, kur iškilmingai pakėlė vėliavą aukštai į dangų. Tai buvo akcijos „Nuspalvink miestą Laisvės spalvomis“ dalis.
Susirinkusieji aikštėje buvo nustebinti ir netikėtu jaunųjų šokėjų šokiu, deklaruojančiu jaunuolių meilę savo Tėvynei. Gausus būrys choreografės Sonatos Jankienės paruoštų šokėjų vienas po kito iš skirtingų aikštės kampų rinkosi su lagaminais rankose. Skambant vokalinės studijos „Akimirka“ dainininkų atliekamai dainai, šokėjai numetė lagaminus į šoną ir šokiu išreiškė, „kad nesvarbu, kur esu, savo gimtąjį kraštą širdy turiu“.
Įdomiai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną paminėjo ir „Šešupės baidarės“. Baidarininkai Kovo 11-ąją pažymėjo plaukdami Vilkaviškio upėmis, o tuo pačiu ir atidarydami naująjį sezoną. Trys Lietuvos vėliavos spalvų – geltonos, žalios ir raudonos –baidarės plaukė Šeimenos ir Vilkaujos upėmis. Šio šventinio plaukimo iniciatorius – naujasis „Šešupės baidarių“ savininkas Andrius Jokubynas.
Po šv. Mišių Vilkaviškio katedroje visi buvo laukiami chorinės muzikos festivalyje „Tu – skambiausia daina“, skirtame Nepriklausomybės atkūrimo dienai bei mišraus choro „Uosija“ 20-mečiui paminėti.
Iškilmingame renginyje gyventojai ne tik pasveikinti ypatingos Lietuvos valstybei dienos proga, bet ir kartu atšvęstas gražus choro „Uosija“ veiklos dvidešimtasis gimtadienis.
Sveikinimo kalbą susirinkusiesiems tarė Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka. Kalbėdamas Savivaldybės vadovas pažymėjo, kadlaisvė bei nepriklausomybė – tai ne tik atviras kelias į pasaulį, bet ir didelė atsakomybė. Atsakomybė už save, savo artimą, ir už Lietuvą. Meras linkėjo kurti ją tokią, kurioje būtų gera gyventi visiems.
Taip pat A. Neiberka pagerbėir įteikė Mero padėkos raštus rajonui nusipelniusiems asmenims ir kartu jiems padovanojo po Lietuvos trispalvę – brangiausią mūsų laisvės ir nepriklausomybės simbolį.
Mero padėkos raštais Kovo 11-osios, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga, apdovanotos:
  • Aldona Šilkauskienė, Vilkaviškio rajono Vištyčio Petro Kriaučiūno mokyklos-daugiafunkcio centro darbuotoja, – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga už ilgametį, nuoširdų ir sąžiningą darbą.
  • Aldona Naruševičienė, VšĮ Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centro vidaus ligų gydytoja, – už ilgametį darbą, pareigingumą ir paslaugumą;
  • Gražina Ryckienė, Vilkaviškio rajono savivaldybės Gudkaimio globos namų slaugytoja, – už ilgametį, nepriekaištingą, sąžiningą darbą ir aktyvią bendruomeninę veiklą;
  • Ona Džermeikienė, Gižų seniūnijos gyventoją, – už ilgametį aktyvų dalyvavimą parapijos ir bendruomenės veikloje. 
Taip pat nuoširdžiai pasveikintas Vilkaviškio kultūros centro mišrų kamerinis choras  „Uosija“ (vadovė – Laima Venclovienė). Visiems šio choro nariams dėkota už dvidešimties metų sėkmingą muzikinę veiklą, vokalinės muzikos puoselėjimą, Vilkaviškio rajono garsinimą. 
Kovo 11 dieną Virbalyje vyko šventinis bėgimas ,,Virbaliada". Bėgime dalyvavo didelis būrys sportininkų iš viso rajono. Geriausiai pasirodę bėgime buvo apdovanoti LR Seimo nario Kęstučio Smirnovo įsteigtomis nugalėtojų taurėmis ir medaliais. Įsteigta ir specialiųjų prizų, stengtasi pagerbti kuo daugiau dalyvių, tad apdovanojimai teigti įvairiose kategorijose, pasveikinant jauniausią ir vyriausią dalyvį ir kt. Smagu pasidžiaugti, kad Virbalis jau ne pirmi metai sugalvoja taip įdomiai ir netradiciškai paminėti valstybines šventes.
Rajone vyko ir daug kitų gražių renginių: Kybartų kultūros centre vyko šventinis Šakių kultūros centro mišraus choro „Lituanica“ koncertas, pilviškiečia buvo kviečiami rinktis į minėjimą „Lietuva – čia mano namai“ Pilviškių kultūros namuose, Alvito bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios, o po jų vyko Lietuvos Nepriklausomybės dienos bei K. Bradūno 100-ųjų gimimo metinių minėjimas „Kokia nuostabi, Lietuva, esi“, į žygį šiai datai paminėti kvietė šiaurietiško ėjimo klubas.

 
Savivaldybės informacija
 

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama