NAUJIENOS
Toliau
Atgal

Lieti ratlankiai, jų pasirinkimas

Kategorija:

Miestas:
Ratlankiai yra konstrukcinė automobilio dalis. Jie svarbūs ne tik dėl grožio, kaip kai kuriems žmonėms gali atrodyti. Iš tiesų, nuo ratlankių parametrų priklauso automobilio padangų tipas, pakabos charakteristikos ir daug kitų svarbių dalykų. Daugelio žmonių klaida yra tai, kad jie atkreipia dėmesį tik į ratlankių grožį, o ne į eksploatacines savybes.
Ratlankių būna įvairių rūšių: lieti ratlankiai, kaltiniai ratlankiai, surenkami ratlankiai. Jie gaminami pasitelkiant skirtingas technologijas.
Lietiniai ratlankiai
Lieti ratlankiai yra gaminami į specialią formą liejant aliuminį. Jie gali būti gaminami trimis būdais: liejami veikiant sunkio jėgai,  naudojant žemą slėgį arba pasitelkiant sukimosi technologiją.
Liejimas naudojant sunkio jėgą – gamybos būdas, kai speciali forma aliuminiu užpildoma naudojant sunkio jėgą. Svarbu paminėti, jog šiuo būdu pagaminti ratlankius yra pigiau, tačiau jie būna didesnio svorio. Tokia gamybos technologija pasirenkama tada, kai svarbesnis ne ratlankio svoris, o dizainas.
Populiariausias ir dažniausiai naudojamas ratlankių gamybos būdas – liejimas naudojant žemą slėgį. Šiuo atveju pagaminami lengvesni ratlankiai. Be to, gamybos procesas yra greitesnis nei naudojant sunkio jėgą. Dar vienas privalumas – geresnė ratlankių kokybė.
Pažangiausia gamybos technologiją – lėto lydymo arba sukimosi technologija. Gamybos proceso metu naudojamas žemas slėgis. Į specialią formą liejamas metalas sukasi, o išorinė formos dalis kaitinama. Tuo pačiu ratlankio diskas ištempiamas į šonus.
Kaltiniai ratlankiai
Šie ratlankiai pasižymi puikia kokybe. Kaltiniai ratlankiai yra lengvi, didelio tankio bei itin stiprūs. Jie yra gaminami modeliuojant aliuminio bloką, kuris veikiamas aukštu slėgiu.
Surenkami ratlankiai
Kiekviena surenkamų ratlankių detalė yra gaminama atskirai. Dažnai pasitaiko, jog to paties ratlankio detalės būna pagamintos naudojant skirtingas technologijas. Surenkami ratlankiai laikomi pačios aukščiausios klasės. Tokio tipo ratlankius labai dažnai renkasi auto sporto atstovai bei asmenys, kuriems patinka automobilių tiuningas.
Surenkami ratlankiai yra puikus pasirinkimas ir dėl to, kad jo apgadinimo atveju nereikia keisti viso ratlankio, o tik netinkamą dalį.
Tad jeigu jus domina lieti ratlankiai, juos įsigykite tik iš patikimų įmonių. Už kokybę reikia mokėti.
 
 

  • Lankytinos vietos
  • Maršrutai

Senųjų Miežionių pilkapynas

Poškonių pilkapynas

  • Edukacinės programos
  • Nakvynė


Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Mano kraštas

Partneriai