Liana Ruokytė-Jonsson: į nacionalines įstaigas mes turime žiūrėti kaip pagalbininką formuojant ir įgyvendinant kultūros politiką

Kategorija:

Miestas:
Liana Ruokytė-Jonsson: į nacionalines įstaigas mes turime žiūrėti kaip pagalbininką formuojant ir įgyvendinant kultūros politiką
Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson irSeimo kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis susitiko su Nacionalinių kultūros įstaigų asociacijos nariais. Susitikime buvo aptarti asignavimų valdytojo statuso, nacionalinės įstaigos vardo ir kultūros finansavimo mechanizmų klausimai.
 
Kultūros ministerijos atstovų teigimu, bet kokios kultūros sektoriaus asignavimų valdymoreformos turi būti labai gerai pamatuotos, kad, siekiant efektyvumo, nebūtų pakenkta kultūros įstaigų sistemai.Nacionalinių kultūros įstaigų asociacijos nariais pabrėžė, kad būtina išlaikyti pagarbaus atstumo principą.
„Prieš priimdami sprendimus organizuosime diskusijas, nedarysime skubotų išvadų,situacijos neaptarę su Nacionalinių kultūros įstaigų vadovais. Žinodami gerąją užsienio šaliųpatirtį suprantame, kad nacionalinių įstaigų skaičius ir valstybės joms deleguotos funkcijos turi būti aiškūs, o jų sistema turi padėti  efektyviai formuoti ir įgyvendinti kultūros poltiką“, – kalbėjo ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.
 
Pasak ministerijos atstovų, Vyriausybei nutarus sumažinti nacionalinių įstaigų asignavimų valdytojų statusą turinčias įstaigas, jų finansavimą nukreipiant į centralizuotą valdymo departamentą, Kultūros ministerija peržiūrėjo tokių įstaigų statusą turinčių kultūros įstaigų veiklą.
„Nacionalinės kultūros įstaigos visų pirma yra nebiudžeto asignavimų valdytojai, o svarbūs kultūros lauko žaidėjai, įgyvendinantys kultūros politiką. Jos turėtų ženkliau prisidėti ir ją formuojant.Diskutuodami privalome surasti mūsų valstybei tinkamą nacionalinių įstaigų sistemą“, – teigė kultūros ministrė.
 
Susitikime buvo sutarta kartu svarstyti nacionalinėms kultūros įstaigoms deleguojamų funkcijų ir keliamų tikslų, biudžeto asignavimo valdytojų statuso klausimus, aptarti planuojamus pokyčius kultūros srityje.
 

Viešųjų ryšių skyrius

Mano Krastas