NAUJIENOS
Joniškiečiai kuria savo tradicijas sostinėje

Lankytos sunkumų patiriančios šeimos

Kategorija:

Miestas:
Praėjusią savaitę Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė kartu su Savivaldybės administracijos specialistėmis aplankė dvi Kretingalės seniūnijoje gyvenančias šeimas, patiriančias sunkumų.
 
Anksčiau vicemerė Violeta Riaukienė susitiko su visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ atstovėmis. Prieš ketverius metus ši organizacija Kretingalės seniūnijoje nupirko butą, kur įsikūrė keturis vaikus auginanti šeima. Pasak organizacijos atstovių, būsto būklė yra prasta, šeima naudoja šulinio vandenį, kuris vasarą išdžiūsta. Sprendžiant šias problemas savo lėšomis ketina prisidėti ir „Gelbėkit vaikus“. Kad įvertintų realią patalpų būklę, praėjusią savaitę mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, Kretingalės seniūnijos socialinė darbuotoja Alma Gižienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Gumuliauskienė ir Statybos ir kelių priežiūros skyriaus specialistė Jolanta Blinstrubienė apžiūrėjo namus, kuriuose gyvena daugiavaikė šeima. Bute iš tiesų reikalingas remontas, abejonių kelia seno pastato sienų būklė, tad bus svarstoma, ar tvarkyti šiuos namus, ar ieškoti kitų alternatyvų. Atvykusi vaikų ir jaunimo dienos centro „Liberi“ direktorė Rita Čėsnaitė šeimos vaikus pakvietė į dieninę vasaros stovyklą. Deja, tėvai patys neturi galimybių kasdien nuvežti atžalų į Klaipėdą, todėl, pasak vicemerės Violetos Riaukienės, bus svarstoma, kaip išspręsti šį klausimą. Šeima ir pati žadėjo labiau stengtis prižiūrėti savo namus ir aplinką: pasisodinti daržovių, nupjauti žolę. Šeimos tėvas džiaugėsi gavęs darbą, pradėti dirbti žadėjo ir jo gyvenimo draugė.
Kita Kretingalės seniūnijoje aplankyta šeima augina šešis vaikus.  Daugiavaikis tėvas tvirtino nestovintis vietoje – aprodė priestatą, sutvarkytus gausiai šeimai ankštus, bet jaukius namus. Jis teigė, kad tai tik pradžia – planuoja statyti dar didesnį priestatą su keliais kambariais. „Dabar vaizdas – visai kitoks. Džiaugiuosi, kad judate pirmyn“, – matomus pokyčius gyrė mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, šeimą aplankiusi ne pirmą kartą.
Daugiavaikei šeimai padėjo Savivaldybė, seniūnijos darbuotojai, mokyklos ir miestelio bendruomenės nariai – visi susitelkė ir per kelerius metus įvyko didelių pokyčių. „Ir patys šeimos nariai priėmė šią pagalbą bei labai stengėsi. Visi prisidėjo prie to, kad jie dabar turi patogesnius namus. Didelis noras įžiebė viltį kitokiam gyvenimui“, – kalbėjo mero pavaduotoja Violeta Riaukienė.
Vicemerė įsitikinusi, kad sunkumų patiriančioms šeimoms reikalingas dar didesnis bendruomenės dėmesys, kad socialines paslaugas jos gautų arčiausiai namų. Pirmiausia reikia  bandyti padėti, kad žmogus pajustų, jog kažkas juo rūpinasi, ir imtų kabintis į gyvenimą. „Visų įstaigų glaudus tarpinstitucinis bendradarbiavimas duoda rezultatų, nes nelieka nepastebėtas nė vienas žmogus, kuris gyvena toje seniūnijoje. Jeigu yra bendradarbiaujama, padeda bendruomenė, pagalbos ranka ištiesiama laiku, situacija pagerėja. Mums rūpi, kad vaikai augtų visais atžvilgiais saugioje aplinkoje. Reikia juos globoti, kad vaikų kasdienybė būtų geresnė, jie turėtų tinkamas sąlygas augti, ugdytis ir užaugti atsakingais piliečiais“, – svarstė mero pavaduotoja ir akcentavo, kad tik nuoseklus darbas duoda rezultatų.
 
Nuotraukoje iš kairės: Kretingalės seniūnijos socialinė darbuotoja Alma Gižienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Gumuliauskienė, vicemerė Violeta Riaukienė ir Statybos ir kelių priežiūros skyriaus specialistė Jolanta Blinstrubienė.
 
Rita Rapalienė
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos
Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė
 

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė ŠalaševičiūtėReklama