NAUJIENOS

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson: bevizis režimas Ukrainai atveria dar daugiau galimybių bendradarbiauti kultūros srityje

Kategorija:

Miestas:

Birželio 12 d. kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson kartu su Ukrainos kultūros ministru Yevhen Nyshchuku Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje (Lietuvos dailės muziejus) atidarė meninės fotografijos parodą „Kijevo Pečorų laura – Ukrainos šventovė“. Šis projektas yra atsakomojo Ukrainos kultūros sezono „Ukraina - Lietuva: kultūros partnerystė 2017“ Lietuvoje pradžios renginys, taip pat skirtas pažymėti bevizio režimo Ukrainai įvedimą.

Parodos atidarymo metu abiejų valstybių kultūros ministrai pažymėjo, kad Lietuvą ir Ukrainą sieja itin glaudūs bendradarbiavimo ryšiai kultūros srityje.

„Mums lengva bendrauti ir bendradarbiauti visose kultūros srityse, nes mus sieja gilūs istoriniai ir dvasiniai ryšiai, mūsų menininkai kalba ta pačia kalba, išsakydami pagrindinius mūsų tautų siekius“, – kalbėjo kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

Pasak Lianos Ruokytės-Jonsson, kultūros bendradarbiavimas tarp mūsų šalių yra itin intensyvus ir bevizis režimas jį turėtų dar labiau suaktyvinti ir atverti daugiau galimybių.

Buvo paminėta, kad jau keletą metų vyksta sėkmingas bendradarbiavimas tarp ministerijų teikiant ekspertinę pagalbą Ukrainai aktualiose kultūros politikos srityse, daug nuveikta kartu dirbant archyvų, bibliotekų ir muziejų bendradarbiavimo srityse. 2016 m. Ukrainoje įgyvendintas Lietuvos kultūros sezonas „Lietuva – Ukraina: kultūros partnerystė 2016“, kurį koordinavo Lietuvos kultūros institutas ir LR kultūros atašė Ukrainoje.

Ukrainos kultūros ministras Yevhen Nyshchuk‘as padėkojo Lietuvai už pagalbą derybose dėl bevizio režimo ir pažymėjo, kad bendradarbiavimas kultūros srityje abiems šalims labai svarbus, išplečiantis savitarpio supratimo ir palaikymo galimybes, atveriantis abiejų valstybių istorinę ir kultūrinę patirtį visai Europai.

Kultūros ministrė pakvietė Ukrainos kultūros ministrą Jevhenijų Nyščiuką apsilankyti Lietuvoje lapkričio viduryje, kai bus minimas bazilijonų Švč. Trejybės provincijos Vilniuje įkūrimo 400 metų jubiliejus. Švč. Trejybės bažnyčia ir Bazilijonų vienuolynas yra vienas iš svarbiausių Vilniaus senamiesčio architektūros ansamblių.

Ukrainos kultūros ministras Jevhenijus Nyščiukas (1972) – žinomas Ukrainos teatro ir kino aktorius, baigęs aktorystės studijas Nacionaliniame teatro, kino ir TV universitete. Žinomas kaip aktyvus Maidano veikėjas, buvo pirmosios Arsenijaus Jaceniuko vyriausybės kultūros ministru nuo 2014 m. vasario iki gruodžio. Dabartinio kabineto ministru tapo nuo 2016 m. balandžio mėn.

Kijevo Pečorų laura (ukr. Києво-Печерська лавра) – stačiatikių vienuolynas Kijeve Ukrainoje. Vienas pirmųjų vienuolynų, įkurtas 1051-aisias, vienas pirmųjų krikščionybės ženklų šiame regione, laikomas Ukrainos meno ir literatūros židiniu. Ilgą laiką vienas svarbiausių stačiatikių centrų. Vienuolynas formavosi XI-XX amžiuje, pagrindinis architektūrinis ansamblis susiformavo XVIII a. ir laikomas Ukrainos baroko architektūros pavyzdžiu. Muziejuje saugoma apie 70.000 vertybių. Įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

 

Nuotraukos autorius Tomas Kapočius


Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Per ežerus

Virintos meandromis

Šventosios vandens turizmo trasa

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija VingrienėReklama