NAUJIENOS

Kretingoje vyks tradicinė Rudens derliaus ir Moliūgo šventė

Kategorija:

Miestas:
Rugsėjo 29 dieną, šeštadienį, Kretingos miesto Rotušės aikštėje šurmuliuos Rudens derliaus ir Moliūgo šventė 2018, skirta padėkoti darbštiems ūkininkams, žemdirbiams, krašto amatų ir kulinarinio paveldo puoselėtojams, pasidžiaugti tuo, ką su­bran­di­no gamta.
Nuo pat ankstyvo ryto iki 15 val. šventinėje rudens gėrybių mugėje dalyvaus daugiau nei du šimtai iš Kretingos, aplinkinių rajonų bei įvairių šalies kampelių bei Rygos, Talsu ir kitų Latvijos regionų atvykę ūkininkai ir amatininkai, tautodailininkai, tautinio paveldo puoselėtojai, kurie siūlys savo užaugintų gėrybių, įvairių dirbinių ir suvenyrų iš lino, vilnos, gintaro, medžio, odos, keramikos, žalvario, dekoratyvinių augalų ir vaismedžių, naminės duonos, pyrago gaminių, rankų darbo saldainių, rūkytos mėsos, tradicinių sūrių ir kitų gaminių.
Tradiciškai šventėje bus pasveikinti šių metų apžiūros-konkurso „Gražinkime savo aplinką“ laimėtojai, bus pasidžiaugta ir rajono gerovę kuriančių bendruomenių pasiekimais.
Daug staigmenų, žaidimų, atrakcijų ir dovanų šventės lankytojams pasiūlys ir „Pajūrio naujienų“ komanda, kiemelyje prie Nepriklausomybės paminklo: bus surengtos moliūgų kompozicijų, dekoratyvinių balandžių, senovinių automobilių parodos, tradiciškai apdovanoti ir didžiausių moliūgų augintojai. Vienas svarbiausių šventės akcentų – didžiausio moliūgo „skertuvės“.
Šventėje gerą nuotaiką kurs rajono meno kolektyvai, grupė „Hit's Band“ ir dainininkas, populiariosios muzikos atlikėjas Rytis Cicinas.
Rotušės aikštėje savo kiemelius originaliai įrengs rajono seniūnijos, kuriame kiekvienas bus maloniai sutiktas ir pakviestas pasivaišinti.
Kūlupėnų seniūnijos kiemelyje aplink katilus suksis šauniosios gaspadinės, o senąjį kalvystės meną demonstruos šį amatą mylintys žmonės. Kaimiškos muzikos garsus čia retkarčiais pertrauks širdį veriantys saksofono garsai, senovinius žaidimus žais mažieji šventės dalyviai.
Tautine atributika papuoštas Darbėnų seniūnijos kiemelis svečius vaišins gardžia grikių koše. Čia apsilankiusieji galės įsigyti įvairių sūrių, duonos, medaus, obuolių, ekologiškos arbatos. Apie acto naudą žmogaus organizmui papasakos natūralaus naminio obuolių acto gamintojas, kuris kvies padegustuoti, įsigyti šio naminio gėrimo.
Kretingos seniūnijos kiemelyje bus eksponuojami žemės ūkio padargai, surengtas bulvių nukasimo patalkis su šokiais, įvairiais žaidimais ir dainomis. Išalkusieji bus pavaišinti cepelinais ir šiupiniu.
Kartenos seniūnijos kiemelis žiūrovus džiugins saviveiklininkų pasirodymais. Užsukę pasisvečiuoti bus pavaišinti ir skania, ant laužo virta daržovių koše, grybais, gira, kastiniu su bulvėmis.
Centrinėje Kretingos miesto aikštėje savo veiklą, kaip ir kasmet, pristatys ir Kretingos rajono policijos komisariato, M. Valančiaus viešosios bibliotekos darbuotojai, rajono senjorai, kitų viešųjų įstaigų atstovai.
Renginio metu netrūks ir pramogų mažiesiems: jiems skirtų žaidimų zona veiks skvere šalia Turizmo centro ir bibliotekos.
Rudens derliaus ir Moliūgo šventę rengia Kretingos rajono savivaldybė ir laikraščio „Pajūrio naujienos“ redakcija. Organizatoriai tikisi, kad rugsėjo 29 d. joje susitiks visi, kas vertina Žemaitijos krašto išskirtinumą ir svetingumą.
 
 
Gintarė Benaitytė
Informacinių technologijų skyriaus
vyr. specialistė (viešiesiems ryšiams)
 

  • Lankytinos vietos
  • Maršrutai
  • Edukacinės programos
  • Nakvynė


Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė
Mano kraštas

Partneriai