NAUJIENOS

Konkursas „Valstybę kuriame mes“ finalo tiesiojoje

Kategorija:

Miestas:
Lapkričio 6-ji diena Aukštadvariui – 2018 m. Lietuvos mažų miestelių kultūros sostinei  buvo ypatinga, ji ilgam išliks atmintina. Tai diena, kai Nacionalinis Lietuvos Respublikos seniūnijų konkursas atsidūrė finišo tiesiojoje. Į Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmų Didžiąją salę buvo pakviestos trisdešimt dvi Lietuvos seniūnijos, kurios varžosi dėl geriausiųjų vardo Nacionalinio Lietuvos seniūnijų konkurso „Valstybę kuriame mes“ finale. Tarp šių 32 Lietuvos seniūnijų į konkurso finalą  atrinkta ir Trakų rajono savivaldybės administracijos Aukštadvario seniūnija, pateikusi paraišką pagal dvi nominacijų sritis:
  1. Už pilietinę iniciatyvą Valstybės stiprinimo labui;
  2. Už kūrybiškumo ugdymą.
    Į Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmus buvo pakviesti Lietuvos seniūnai ir juos lydintys asmenys. Aukštadvario seniūnę atlydėjo Lietuvos seniūnų asociacijos prezidentas, Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas, Trakų kultūros rūmų Aukštadvario padalinio administratorė Teresė Mikutavičienė ir  Aukštadvario žemės ūkio mokyklos direktorius Jonas Kazlauskas.
Gražiausius žodžius, sidabruotus žalvarinius medalius bei padėkas seniūnijoms įteikė Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis,  kultūros Ministrė Liana Ruokytė – Jonsson, socialinės apsaugos ir darbo Ministras Linas Kukuraitis ir  žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.
„Lietuvos seniūnijos, aktyvių seniūnų veikla ir bendruomeniškumas – tai didžiausia jėga kuri leidžia matyti Lietuvą tokią, kokią norime ją matyti ateityje. Nacionalinis seniūnijų konkursas tai – puikus atspindys, kiek daug gali nuveikti seniūnijos, vienydamos bendruomenes prasmingoms veikloms“, – sveikindamas susirinkusius, tarė Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.
 Lietuvos Valstybės 100-čiui skirtą konkursą iniciavo Lietuvos Kultūros ministerija, siekdama skatinti bendruomeniškumą, stiprinti vietos savivaldą, atkreipdama dėmesį į mažiausią Lietuvos Valstybės administracinį vienetą  - seniūniją ir jos gyvąjį branduolį – bendruomenes. Būtent  čia gaivinamos lietuvių liaudies senosios tradicijos ir papročiai, čia gyvenantys žmonės tarytum skaidrūs gintaro lašeliai apjungiami į nenutrūkstamus vėrinius – bendruomenes, išradingai organizuojami įvairūs kultūriniai renginiai.
Sveikinimo ir padėkos žodžius  tarė Lietuvos Respublikos kultūros, žemės ūkio ir socialinės apsaugos bei darbo Ministerijų Ministrai.  Lietuvos seniūnų asociacijos prezidentas, Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas padėkojo už didžiulį dėmesį išreikštą Lietuvos Respublikos seniūnijoms. Nuostabią programą pateikė Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ bei kiti atlikėjai.
Konkursas jau įžengė į trečiąjį etapą. Apie kiekvieną į konkurso finalo tiesiąją patekusią seniūniją jau yra sukurti video reportažai, kuriuos galėsite matyti  LRT TV laidoje „Labas rytas, Lietuva“.
 Į konkurso finalą bus atrinktos keturios aktyviausios ir kūrybiškiausios  Lietuvos Respublikos seniūnijos, o kurios iš patekusių į finalą, bus išaiškinta iki  2019 m. vasario 16 d.
 Labai džiaugiamės aukštai įvertintomis Aukštadvario seniūnijos pastangomis kurti grožį ir gėrį bei gerą gyvenamąją aplinką vietiniams gyventojams.  O ši diena Lietuvos Respublikos Vyriausybėje buvo tiesiog įspūdinga, nes į konkurso finalą atrinktoms Lietuvos Respublikos seniūnijoms, jų seniūnams buvo skiriami gražiausi Lietuvos Respublikos Ministro pirmininko ir kitų Ministrų žodžiai, nuolat džiugino švelniausios ir mieliausios kolegų -  seniūnų šypsenos, skambėjo lietuvių liaudies dainos ir liejosi garsių atlikėjų nuostabios melodijos. Tai akimirka, kai širdyje, rodos, sutilpo visa Lietuva. Dar kartą įsitikinome, kad Lietuvos Valstybę kuriame mes - Lietuvos seniūnijos, čia veikiančios įstaigos, čia gyvenantys ir dirbantys žmonės.  Ačiū už nuostabų mūsų kūrybiško darbo įvertinimą.
 
Jadvyga Dzencevičienė
Aukštadvario seniūnė   
 
 
  • Edukacinės programos
  • Nakvynė


Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis
Mano kraštas

Partneriai