NAUJIENOS

Kolektyvas „Lelija“ švenčia kūrybinės veiklos dešimtmetį

Kategorija:

Miestas:
Praėjusį šeštadienį dešimties metų jubiliejų švenčiantys Vilkaviškio liaudiškų šokių kolektyvo „Lelija“ šokėjaivisus kvietė į Vilkaviškio kultūros centrą, kur žiūrovams padovanojo jubiliejinį pasirodymą „Dešimt baltų lelijų“.
Įspūdingą koncertą surengęs kolektyvas atidavė duoklę savo mylimam žiūrovui. Susirinkusieji žiūrovai scenoje išvydo spalvų, stilių bei žanrų įvairovę.
Vienas po kito dovanojami gražiausi „Lelijos“ šokiai kvietė ir susimąstyti, ir pasvajoti, kiti – linksmai ploti į trankų ir smagų taktą. Žiūrovai išvydo net 12 įspūdingų šokio kompozicijų, kurias kūrė pati kolektyvo vadovė Irena Šunokienė. Nuoširdžiai kolektyvo porų atliekami šokiai susirinkusiesiems leido dar kartą žavėtis šiuo šauniu kolektyvu.
Jubiliejiniame koncerte pasirodė ir „Lelijos“ draugai – Kybartų kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Žemyna“, vadovaujama Rimos Gliaubicienės bei Kybartų kultūros centro moterų liaudiškų šokių grupė „Katpėdėlės“, vadovaujama I. Šunokienės.
Neringos Bičkovaitės ir Mariaus Kijausko vedamame koncerte skambėjo pačios I. Šunokienės kurtos eilės. Jos palydėjo kiekvieną šokį ir kolektyvo narių porų į sceną nešamus lelijų žiedus.
Gražiu šventinio koncerto akcentu tapo pačių šokėjų padėka jų žiūrovams. Besibaigiant koncertui nešini baltais lelijų žiedais visi kolektyvo nariai susirinko į sceną ir lydimi nuoširdžių padėkos žodžių, kuriuos žiūrovams išsakė pati kolektyvo vadovė, įteikė šiuos žiedus salėje sėdėjusiems žiūrovams. Pasak I. Šunokienės, kolektyvas norėjo, kad kiekvienas iš šio koncerto išsineštų po baltą lelijos žiedą, jei ir ne po tikrą, – tai nors širdyje.
Po puikių pasirodymų eilė atėjo sveikinimams ir dovanoms. Pasveikinti šaunaus kolektyvo atvyko Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka ir Savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas, nuoširdžius linkėjimus išsakė gerbiamas Vilkaviškio dekanas prel. kan. Vytautas Gustaitis, pasveikinti skubėjo ir kolegos iš folkloro ansamblio „Lankupa“ bei mišraus kamerinio choro „Uosija“. 
Jubiliejų švenčiančioje „Lelijoje“ šiuo metu šoka dešimt porų. Visos jos – šeimyninės, vyrai su žmonomis. Bet ne tik tai vienija šokėjus. Kaip scenoje kalbėjo juos sveikinusieji, šis kolektyvas – tai didelė šeima, kuri ir repetuoja, ir laisvalaikį leidžia kartu, ir atostogauja, ir turi daugybę kitų bendrų interesų.
Per dešimtį metų šokėjai labai susigyveno ir pelnė ne vieną trofėjų, buvo įvertinti daugybe diplomų bei padėkos raštų, kartu koncertavo, keliavo. Visa tai buvo galima išvysti kolektyvo nario Gintauto Gudaičio užfiksuotuose vaizduose ir sukurtame 10 minučių filme, skirtame kolektyvo nueitam 10 metų keliui.
Kolektyvas „Lelija“ yra dažnas įvairių koncertų ir švenčių, vykstančių mūsų rajone, dalyvis. Be to, kolektyvas daug keliauja po festivalius įvairiuose Lietuvos miestuose, savo pasirodymus yra surengęs net Italijos ir Makedonijos publikoms. Be viso to, kolektyvas yra nuolatinis Lietuvoje vykstančių dainų švenčių dalyvis.
 

Ieva Rinkevičiūtė
Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė
 

Marčiupio akmuo

Pavarių akmuo

Puntuko brolis

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama