Koks turi būti verslo centro fasadas?

Kategorija:

Miestas:
Koks turi būti verslo centro fasadas?

Pastato fasadas – tarsi jo vizitinė kortelė. Būtent jis pirmiausiai krinta į akis. Pastato fasadas atspindi jo savininkų estetinį skonį, ekonominius sprendimus, finansines sąlygas. Savaime suprantama, kad netradiciniai architektūriniai, inovvatyvūs sprendimai labiau traukia žmonių akį negu paprasta, dažnai pasitaikanti stilistika. Projektuojant pastatą turi būti atsižvelgta į jo būsimą paskirtį, turi būti apgalvoti ekonominiai, estetiniai bei kiti sprendimai.

Pastatų fasadai yra skirstomi į:

●     Priekinius (pagrindinius);

●     Galinius;

●     Šoninius.

Estetika, išskirtinumas bei praktiškumas

Pagrindinio arba priekinio fasado pagrindinė funkcija – estetinė.  Jis yra pirmiausiai pastebimas. Žinoma, pastebimumas labai priklauso nuo vietos, kurioje yra sklypas. Jei jis yra atviroje erdvėje, tuomet bus matomos visos namo fasado pusės (vienos daugiau, kitos mažiau).  Tokiu atveju reikėtų dėmesį skirti ne tik pagrindiniam, bet ir kitiems pastato fasadams. Juk jeigu gražus bus tik priekinis fasadas, o kitos namo pusės bus apleistos, tuomet tikrai nublanks ir pagrindinio fasado grožis, puošnumas.

Svarbu paminėti, jog pastato fasadas atlieka ne tik estetinę funkciją. Jis labai svarbus, nes gali padėti sumažinti šilumos pralaidumą iš namo vidaus į išorę bei neleisti atsirasti sienų erozijai. Žinoma, jeigu fasadas bus kokybiškai paruoštas. Šiai pastato daliai būtina skirti ypatingą dėmesį, nes ji yra labiausiai veikiama įvairių aplinkos veiksnių: drėgmės, šalčio ir pan. Rinkitės tik kokybiškas fasado apdailos bei statybos medžiagas, tokį fasado tipą, kuris nereikalautų daug priežiūros ir išlaikytų estetišką išvaizdą ilgus metus. Grožis, žinoma, yra be galo svarbus dalykas, tačiau dar svarbesnis – praktiškumas. Tad rinkitės tokį namo fasadą, kuris būtų ne tik estetiškai gražiai atrodys, bet ir bus ekonomiškas, praktiškasbei ilgaamžis. Visa tai galioja bet kokios paskirties pastatų fasadams. Ne išimtis ir verslo centro fasadas.

Kiekvieno iš mūsų estetinis skonis yra skirtingas, tai itin subjektyvus dalykas. Tačiau svarbu prisiminti bei atkreipti dėmesį, kad pastato fasadų spalvos neturėtų labai kontrastuoti, nes tuomet pastatas gali atrodyti negražiai, neskoningai. Čia labai tinka taisyklė, kad mažiau yra daugiau. Turėkite omenyje, jog skirtingoms medžiagoms gali būti pritaikomos skirtingos spalvų paletės. Pavyzdžiui, plastikinėms, medinėms, fibrocementinėms fasado dailylentėms arba tinkams būdinga plati spalvų gama. O keramikinėmis medžiagomis padengtam pastato fasadui būdinga gana ribota spalvų paletė.

Mūsų naudojamos ALUCOBOND® bei ALUCORE® fasado plokštės yra itin populiarios tarp klientų, nes pasižymi gana didele spalvų įvairove. Tai leidžia sukurti norimo stiliaus, originalų namo fasadą, kuris bus ne tik estetiškas, bet ir praktiškas, atspindės namo savininkų estetinį skonį.

Reikia pasakyti, jog pastatų fasadai yra skirstomi į vėdinamuosius bei nevėdinamuosius.  Vėdinamojo fasado įrengimas yra brangesnis. Šiuo atveju  tarp sienos apšiltinimo medžiagos ir apdailos sluoksnio yra paliekamas tarpas, kad nuolat galėtų cirkuliuoti oras, į apšiltinamąją medžiagą neįsigertų drėgmė.

Taigi kokybiškas verslo centro fasadas – ne tik gražus, bet ir praktiškas, ilgaamžis.

DAUGIAU INFORMACIJOS:  http://alucobond.lt/fasadas/

 


Mano Krastas