Klaipėdos rajono savivaldybė garsėja aktyviais socialinės srities darbais

Kategorija:

Miestas:
Klaipėdos rajono savivaldybė garsėja aktyviais socialinės srities darbais
Lapkričio 10 dieną Klaipėdos rajono savivaldybėje lankėsi socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, Seimo narys Petras Gražulis. Buvo aptarta rajono situacija žemės ūkio srityje, tačiau daugiausia dėmesio skirta socialinėms problemoms.
Su Vyriausybės ir Seimo nariais susitiko Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas, vicemerės Rūta Cirtautaitė ir Violeta Riaukienė, Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas, jo pavaduotojai Česlovas Banevičius ir Ligita Liutikienė, Savivaldybės administracijos skyrių vedėjai, įstaigų, nevyriausybinių organizacijų vadovai.
Ministrai pristatė savo ministerijų bei Vyriausybės veiklą, planus, prioritetus, kalbėjo apie Klaipėdos rajono situaciją tiek socialinėje, tiek žemės ūkio srityse. Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas domėjosi, kiek lėšų bus skirta ūkininkams per liūtis patirtos žalos atlyginimui. Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas tikino tikslių skaičių dar nežinantis, tačiau informavo, kad žala nebus kompensuojama šimtu procentų. „Paprastas pavyzdys būtų toks: jei ūkininkas buvo pasėjęs 100 hektarų javų ir iš jų nenuėmė 30 hektarų – tik tokiu atveju jis gali tikėtis kompensacijos“, – teigė ministras.
Socialinės apsaugos ir darbo ministrui Linui Kukuraičiui meras įvardijo, kaip būtų galima sulaikyti emigruojantį jaunimą. Pasak mero Vaclovo Dačkausko, Vyriausybei būtina patvirtinti stiprią pirmojo būsto įsigijimo programą. Ministras Linas Kukuraitis sutiko su meru ir papasakojo, kad šiuo metu yra svarstoma apie pirmojo kredito įnašo kompensavimą jaunoms šeimoms, įsigijančioms būstus regionuose. Žinoma, šis įstatymas dar tobulinamas, tačiau tikimasi, kad jis ves prie teigiamų pokyčių.
Vicemerė Rūta Cirtautaitė ragino Socialinės apsaugos ir darbo ministrą pagalvoti, kaip išspręsti netolygų pensijų didėjimą, kurio metu tiems, kurie gauna daugiau, pensija auga labiau, o tiems, kurie gauna mažiau, ji kyla nežymiai.
VšĮ „Gargždų švara“ direktorius Rimantas Martinkus, kurio vadovaujama įstaiga vykdo Užimtumo didinimo programą, pasakojo, kokios didžiausios problemos kyla žmonėms, kurie nori pradėti dirbti viešuosius darbus. Pagrindinė problema – žmonių įsiskolinimas anstoliams. Dėl to jie atsisako dirbti, nes nuskaičiuojamas visas gautas uždarbas. VšĮ „Gargždų švara“ siūlė ministrui Linui Kukuraičiui apsvarstyti galimybę asmeniui, norinčiam pradėti gyvenimą iš naujo, bent vieną kartą nurašyti skolas ir leisti pradėti dirbti ir gyventi nuo „švaraus lapo“.
Administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė, vadovaujanti Socialinės paramos teikimo komisijai, priminė, kad Savivaldybė dažnai kompensuoja asmenų įsiskolinimus už komunalines paslaugas, padeda finansiškai ir prispaudus kitoms bėdoms. Žinoma, visi sprendimai yra apsvarstomi ir įsisitikinama, ar žmogus tikrai nori pradėti naują gyvenimo tarpsnį. Ministras sveikino Savivaldybės veiksmus, siekiant padėti gyventojams, taip pat informavo, kad vyksta pasitarimai su antsoliais dėl procento, kurį galima nuskaičiuoti iš žmogaus, nustatymo.
Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Gumuliauskienė ministrams pristatė situaciją Klaipėdos rajone, informavo apie vykstančius pokyčius. Vedėja išsakė ir problemas, su kuriomis susiduriama kasdieniame darbe, viena iš jų – dideli ir vis augantys specialistų darbo krūviai.
Vicemerė Violeta Riaukienė pasakojo apie tarpinstitucinio bendradarbiavimo komandų seniūnijose darbą, socialinį-emocinį ugdymą švietimo įstaigose. Šiose srityse Klaipedos rajono savivaldybė veina pažangiausių. Pasidžiaugta, kad Savivaldybės darbas šiose srityse Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos buvo įvertintas „Auksine krivūle“, paskelbiant Klaipėdos rajono savivaldybę – draugiškiausia šeimai. Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius taip pat pripažino socialinio-emocinio ugdymo naudą mokyklose vaikams, jų tėvams ir mokytojams. Į Klaipėdos rajoną kitų savivaldybių atstovai atvyksta pasisemti patirties, kaip dirbti šioje srityje.
Susitikimo metu Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja  Laima Kaveckienė pakvietė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovą apsilankyti lapkričio 23 dieną vyksiančioje konferencijoje „„Bendruomenė šiandien ir ateities perspektyvoje“.
Savo mintis išsakė ir nevyriausybinių organizacijų atstovai. VšĮ Dovilų socialinių iniciatyvų centro vadovė Šarūnė Petruškevičienė, atsakinga už kompleksinių paslaugų šeimai projekto veiklas, pastebėjo, kad labiausiai naudojamasi psichologų paslaugomis, asmenys noriai lankosi ir tėvų akademijos mokymuose, išsakytas noras vietoj mediacijos paslaugų teikti teisines konsultacijas šeimai.  Gargždų socialinių paslaugų centro vadovė Viktorija Lygnugarienė atkreipė ministerijos atstovų dėmesį į reikalavimų globėjų ir biologinėms šeimoms skirtumus.  
Socialinės apsaugos ir darbo ministras teigia, kad Klaipėdos rajonas jau gali pamokyti kitus, kaip dėl žmonių galima stengtis visiems kartu: „Džiaugiamės ir dėkojame, kad Jūsų žmonės yra tie, kurie jau galite mokyti ir kitus – kaip kurti tarpusavio santykius, auginant norą padėti kitam. Klaipėdos rajone jau net kiekvienoje seniūnijoje veikia tarpinstitucinio bendradarbiavimo komandos. Džiugu ir tai, kad ši savivaldybė supranta, jog ypatingas dėmesys turi būti skiriamas prevencijai, − ir šeimos ne spręstų įvykusias negandas, o gautų visą įmanomą išankstinę pagalbą ir net neatsidurtų krizėje“, − teigia ministras Linas Kukuraitis.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė Ernesta Strakšytė
 
 
Mano Krastas