NAUJIENOS

Klaipėdoje vieši Kudžio miesto delegacija

Kategorija:

Miestas:
Klaipėda priima svečius iš Japonijos, Kudžio miesto. Antradienio vakarą į uostamiestį atvyko 35 asmenų delegacija, kurią sudaro Kudžio meras p. Joji Endo, miesto tarybos vadovas p. Koshi Nakatai, kiti savivaldybės pareigūnai bei 23 Kudžio miestiečiai.
Kudžio miesto delegacijos apsilankymo tikslas – paminėti 30 metų trunkantį Klaipėdos ir Kudžio bendradarbiavimą. Gegužės 29 d. Klaipėdos miesto savivaldybėje Kudžio ir Klaipėdos merai pasirašė atnaujintą susigiminiavusių miestų sutartį, kuria siekia tęsti sėkmingą bendradarbiavimą bei paremti  Japonijos ir Lietuvos Respublikos tarpvalstybinę politiką toliau plėtojant tarpusavio mainus ir ryšius kultūros, švietimo, jaunimo ir jų organizacijų veiklos, turizmo, verslo ir kitose srityse.
„Iš Kudžio atvykome kartu su gyventojais, norėdami drauge paminėti Klaipėdos ir Kudžio miestų sėkmingų partnerystės santykių trisdešimtąsias metines bei įsitikinti, kad mūsų bendradarbiavimas tęsis ir ateityje. Norėčiau palinkėti, kad mūsų miestų santykiai laiko perspektyvoje vis stiprėtų ir taptų miestų partnerystės pavyzdžiu visame pasaulyje “ – sakė Kudžio meras Joji Endo.
Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pabrėžė, kad Klaipėdos ir Kudžio draugystė yra ypatinga ne tik trukmės, bet ir turinio bei nuoširdumo bendraujant tarpusavyje kontekste.
 „Šiandien sutinkame patikimus, ištikimus ir labai mielus bičiulius. Kudžio miestas yra vienas mažiausių pagal gyventojų skaičių ir vienas labiausiai nutolusių atstumo prasme Klaipėdos miesto partnerių, tačiau būtent su Kudžio miestu užsimezgė ypatingai draugiški, jaukūs ir šilti santykiai, kurie įveikė epochas, pasikeitimus, stichines nelaimes, kurios buvo Japonijoje, bei išlaikė visus išbandymus,“ – sakė Klaipėdos meras.
Svečiai iš Japonijos taip pat dalyvaus Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos projekto „Japoniškas sodas“ pristatyme bei kapsulės įkasimo tarnybos sode ceremonijoje. Vidiniame tarnybos kiemelyje bus sukurtas japoniško stiliaus sodas, kuriame bus galima vykdyti įvairias terapines veiklas, užsiėmimus su vaikais, tėvais, pagalbos specialistais, pedagogais, taip pat edukacinius renginius. Svečiams iš Japonijos bus pristatyti ir savivaldybės planai šalia Žvejų rūmų įrengti Sakurų parką. Dalis delegacijos šiandien aplankys ir Palangos gintaro muziejų.
Japonijos delegacija Klaipėdoje viešės iki birželio 1 dienos. Vizito metu abiejų miestų bendromis pastangomis organizuojami įvairūs renginiai: gegužės 30 d. Klaipėdos piliavietės šiaurinės kurtinos salėje vyks arbatos gėrimo ir kaligrafijos pristatymas bei paroda, skirta miestų bendradarbiavimo istorijai; gegužės 31 d. Klaipėdos lengvosios atletikos manieže vyks parodomosios dziudo varžybos, kuriose dalyvaus 3 dziudo meistrai iš Kudžio miesto. Šiuose renginiuose kviečiami dalyvauti ir miestiečiai.
Klaipėdos miesto savivaldybė savo svečiams taip pat organizuoja kultūrinę programą, kurios metu Kudžio gyventojai susipažins su Klaipėdos piliaviete ir jos istorija, Klaipėdos senamiesčiu bei UNECO pasaulio paveldu – Kuršių Nerija. Kudžio miesto savivaldybės atstovams bus pristatytos Klaipėdos miesto kultūros bei sporto įstaigos, verslo įmonės.
Kudžio delegacija lankysis ir birželio 1 d. Klaipėdoje vyksiančiuose Olimpinės dienos renginiuose. Naudodamiesi proga svečiai čia pristatys 2020 m. liepos 24 – rugpjūčio 9 dienomis Tokijuje vyksiančią Vasaros olimpiadą.
Klaipėdos miesto savivaldybė su Kudžio miestu pradėjo bendradarbiauti 1989 metais. 2009 m. ir 2014 m. bendradarbiavimo sutartys buvo atnaujintos.
 

 
Klaipėdiečiai kviečiami į šiuos Klaipėdos ir Kudžio bendradarbiavimui skirtus renginius:
 
Gegužės 30 d. (ketvirtadienis)
10.00 val. kultūrinis renginys Klaipėdos piliavietės šiaurinės kurtinos salėje (Priešpilio g. 2):
  • Klaipėdos ir Kudžio miestų bendradarbiavimo paroda;
  • „Arigato“ paroda;
  • Lankytojų erdvė: arbatos gėrimo ceremonija, kaligrafijos pamoka.
 
Gegužės 31 d. (penktadienis)
10.00 val. Dziudo parodomosios varžybos Klaipėdos lengvosios atletikos manieže (Taikos pr. 54).
 
 
Reda Švelniūtė
Klaipėdos miesto savivaldybės
Tarptautinių ryšių ir ekonominės plėtros sk. vyr. specialistė
 

ČDM biblioteka atveria duris visuomenei

Marčiupio akmuo

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama