Klaipėdiečiai nori mokėti už realų tvarkytojams atiduodamą komunalinių atliekų kiekį


Miestas:
Klaipėdiečiai nori mokėti už realų tvarkytojams atiduodamą komunalinių atliekų kiekį
Seimo narys Naglis Puteikis  beveik kiekvieną savaitgalį gyventojus priiminėja savo būstinėje, įsikūrusioje uostamiesčio Liepojos gatvėje, 10 a pastate. Didžioji dalis klaipėdiečių, atvykstančių į priėmimą, skundžiasi valdžios įstaigų  priimamais sprendimais, neatitinkančiais įstatymų.
Į  Seimo Naglio Puteikio būstinę ne vieną kartą  buvo atvykę  gyventojai, ieškodami pagalbos sprendžiant Klaipėdoje šiukšlių problemą. Šie klaipėdiečiai gyvena nuosavuose namuose. Kaip žmonės teigia, jie žaliąsias atliekas kompostuoja, plastmasę, popierių, stiklą  atiduoda surinkimo punktams, todėl  ir komunalinių atliekų, kurias tvarko Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras, lieka mažai. Būtent tą šiukšlių kiekį žmonės ir nori deklaruoti. Deklaruoti tikrą, realų atliekų kiekį ir mokėti už to kiekio sutvarkymą.
Tačiau nustatyta tvarka to daryti neleidžia, o reikalauja įrašyti šiukšlių išvežimą taip, kaip yra   nurodę  savo apraše atliekų surinkėjams.
Kaipėdiečių teigimu, administraciniai teismai priima sprendimus tik tokius, kokių pageidauja Atliekų tvarkymo centrai ir net nebando įsiklausyti į žmonių, kurie rūšiuoja atliekas, nuomonę Tokias problemas kelia į Seimo nario būstinę atvykę Aloyzas Martinavičius, Petras Jonikas, Algirdas Daunoras. Jų prašymas – apsaugoti rūšiuojančius atliekas nuo jų tvarkytojų reketo.  Klaipėdiečių prašymą papildo iš Šilutės atvykęs Sigitas Vasiliauskas. Jie kelia klausimą, kodėl Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymas  gyvenime taikomas taip, kad būtų naudingas  atliekų tvarkytojui. Kodėl atliekų turėtojai yra beteisiai?
Seimo narys Naglis Puteikis siūlo   nediskriminuoti gyventojų  ir naikinti valdžios išgalvotą lygiavos tvarką apmokestinant juos už šiukšlių surinkimą ir sutvarkymą. Ji teigia, kad šiukšlės, kaip daugelyje Europos valstybių, turi būti sveriamos.
Lietuvos nepriklausomybei 27 metai. Ar ne per didelis laikotarpis, kai valdžia, nepriklausomai kokiai politinei jėgai priklauso, negirdi gyventojų teisėtų reikalvimų.
 
Virginija Jurgilevičienė  
 
 
Mano Krastas