Kęstutis Gusarovas: pokytis, suteikęs sportininkams ir bendruomenei geresnes sąlygas

Kategorija:

Miestas:
Kęstutis Gusarovas: pokytis, suteikęs sportininkams ir bendruomenei geresnes sąlygas
Užimdamas mero pavaduotojo pareigas, kuruoju įvairias sritis ir kone kasdien sprendžiu šiose sritysekylančius iššūkius. Visgi šiandien noriu išskirti vieną pokytį, suteikusį geresnes sąlygas sportininkams, kultūros bendruomenei ir kitoms gyventojų grupėms. 
Dalis telšiškių tikriausiai pamena vadinamąją medinukę – krepšinio aikštelę prie Telšių centrinio stadiono. Įgyvendinant Europos Sąjungos struktūrinių fondų remiamą projektą, aikštelė pateko tarp rekonstruojamų statinių.
Siekiant atitikti reikalavimus europinei paramai įsisavinti, krepšinio aikštelė galėjo būti tik rekonstruota. Taip ir buvo padaryta: aikštelė apjuosta sienomis bei stogu ir tapo dengta krepšinio aikštele, kuriai, vietoje medinukės pavadinimo, skirtas skambesnis – „Arena“.
Tačiau arenos, kaip pastato, funkcijų šis statinys negalėjo atlikti dėl savo techninių savybių. „Arena“ pavadinto statinio skirtumas nuo įprastų krepšinio aikštelių buvo tik tas, kad ši po rekonstrukcijos buvo dengta stogu ir sienomis.
Dengta krepšinio aikštelė dėl statinių rekonstrukciją reglamentuojančių įstatymų ir Europos Sąjungos lėšų įsisavinimo subtilybių negalėjo būti šiltinta ir šildoma.
Nuo 2015 metų, kai pateko į Nacionalinę krepšinio lygą, krepšinio komanda „Telšiai“ kiekvieną savaitę važiuodavo žaisti namų rungtynių į Mažeikius – po 40 kilometrų pirmyn ir atgal. Telšiai iki šiol neturėjo krepšinio salės, kuri atitiktų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) keliamus reikalavimus, todėl, norėdami žaisti NKL lygoje, krepšininkai važinėdavo į Mažeikius ir iš mažeikiškių nuomodavosi salę.Ir, kas ne mažiaus svarbu – žiūrovai neturėjo galimybės stebėti, kaip žaidžia jų miesto komanda.
Tad Telšių rajono savivaldybė, rajono sporto ir kultūros bendruomenė turėjo viziją statinį apšiltinti. Net ir iš savo lėšų norėdama atlikti šiuos darbus, Telšių rajono savivaldybė turėjo gauti Centrinės projektų agentūros leidimą. Gavus leidimą, buvo numatytos „Arenos“ remontui reikalingos lėšos ir šiemet jau baigtas statinio apšiltinimas. Taigi, nuo šiol Telšiai turi ne tik vieną moderniausių stadionų Lietuvoje, bet ir areną, kuria galime naudotis bet kuriuo metų laiku.
Šis pasiekimas yra mūsų visų komandinio darbo rezultatas, suteikęs galimybę patobulinti tai, kas jau sukurta, ir įkvėpęs tolimesniems tikslams. 

Kęstutis Gusarovas
Telšių rajono savivaldybės mero pavaduotojas

Paskelbta "Savivaldybių žinios" Nr. 21

Mano Krastas