NAUJIENOS

Kėdainiuose daugiau kaip 600 daugiabučių namų nesuformuotas kiemų teritorijas toliau prižiūrės seniūnijos

Kategorija:

Miestas:
Tarybos posėdyje buvo pritarta frakcijos „Kėdainių krašto sėkmei“ inicijuotam pasiūlymui – gyventojų prie daugiabučių tvarkomas teritorijas prižiūrėti seniūnijoms. Tokio sprendimo Kėdainių krašto žmonės laukė 3 metus.
Pagal ankstesnės valdžios 2016-ųjų balandžio sprendimą gyventojai patys turėjo tvarkyti ir palaikyti švarą jiems priskirtose arba faktiškai naudojamose teritorijose arba sudaryti sutartis dėl tokių darbų atlikimo. Taip pat gyventojai privalėjo vykdyti teritorijos priežiūrą pagal savivaldybės patvirtintus detaliuosius planus suformuotose teritorijose. Nesant detaliųjų planų – faktiškai naudojamose teritorijose, bet ne daugiau kaip 20 metrų nuo pastato. Arba pagal savivaldybės administracijos nustatytas schemas.
Dėl tokių suformuluotų taisyklių net du kartus buvo išprovokuotas gyventojų nepasitenkinimas apie jiems nustatytas tvarkymo ir švaros sąlygas. Vykdytos net apklausos.
2017-ųjų metų rugsėjo mėnesio 22 dienos apklausos duomenimis, net 73 proc. Kėdainių miesto daugiabučių gyventojų pasisakė, kad daugiabučiams namams priskirtų teritorijų priežiūrą turi organizuoti seniūnijos savivaldybės lėšomis, o Kėdainių rajone taip manė daugiau kaip 51 proc.
Šių metų Kėdainių rajono savivaldybės biudžete miesto ir rajono aplinkos tvarkymo lėšos nėra pakitusios. Pavyzdžiui, vienoje iš biudžeto programų „Žaliųjų teritorijų priežiūra su parku“ 2018–2019 metais Kėdainių miesto seniūnijai yra skirta po 111,7 tūkst eurų. Tai parodo, kad ir Kėdainių miesto, ir rajono seniūnijos – pajėgios prižiūrėti teritorijas, nes joms iš biudžeto skiriama lėšų, kurios nebuvo mažinamos.
Kėdainių krašto gyventojai 3 metus laukė, jų nuomone, teisingo sprendimo. Pasak P. Lukšio g. 5 bendrijos pirmininko Vytauto Ermončio, teisinga, kad valstybinę žemę prižiūri savivaldybė. Visą laiką gyventojai teigė, kad teritorijas prižiūrėti būtų didelė naštą jiems ir finansiškai, ir fiziškai.
2015-ųjų metų duomenimis, Kėdainių mieste yra net 360, o kaimiškose vietovėse – 339 daugiabučių namų kiemai.
Pagal priimtą tarybos sprendimą, jeigu gyventojai turi įteisinę žemės sklypo nuosavybę ar nuomą, patys tvarkosi jiems priskirtose teritorijose arba sudaro sutartis dėl tokių darbų atlikimo. Jeigu nėra suformuotas ir perduotas žemės sklypas daugiabučiam namui, teritoriją tvarko ir prižiūri savivaldybė savo lėšomis.

Astijus Krauleidis

ČDM biblioteka atveria duris visuomenei

Marčiupio akmuo

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Kviečiame kurti origamio instaliaciją


Reklama